دستگاه خشک کن گوجه فرنگی

دستگاه خشک کن گوجه فرنگی 🍅

گوجه فرنگی سال هاست به یک محصول استراتژیک! تبدیل شده. نوسان قیمت بسیار فراوانی دارد و عوامل متعددی به راحتی سبب بالا و پایین شدن قیمت این صیفی جات خوشمزه می شود. علاوه بر اینها و در همین شرایط، مقدار بسیار فراوانی از محصولِ برداشت شده، از همان مزرعه تا بازار به راحتی نابود و از  دست می رود. در چنین شرایطی بسیاری از کشاورزان و خریداران می توانند با استفاده از دستگاه خشک کن گوجه فرنگی این محصول استراتژیک! و باارزش را از نابودی نجات دهند.

دستگاه خشک کن گوجه فرنگی
5 (100%) 15 امتیاز

می توان با استفاده از مدل های مختلف دستگاه خشک کن گوجه فرنگی و با توجه به قدرت تامین مواد اولیه که همان گوجه می باشد یک یا چند دستگاه خشک کن خریداری کرده و اقدام به خشک کردن گوجه ها کرد که کاری تقریباً راحت است. هر کدام از دستگاه ها ویژگی ها و قیمت خود را داشته و می توانند مقدار مشخصی محصول را تبدیل به محصول خشک نمایند.

 می توان برخی از این دستگاه های معروف و پرکاربرد را اینگونه معرفی کرد:

  • دستگاه خشک کن گوجه فرنگی آفتابی:

از آنجایی که معمولاً محصول گوجه فرنگی در مناطقی با میانگین روزهای آفتابی مناسب پرورش داده می شود استفاده از دستگاه آفتابی جهت خشک کردن گوجه ها، می تواند تصمیمی بسیار درست و منطقی برای تولید حجم مناسبی گوجه فرنکی خشک باشد. این دستگاه ها با استفاده از نور خورشید، گرمای مورد نیاز را ایجاد و سپس با هدایت گرما به سمت مخزن و سینی ها، محصول را رطوبت زدایی و آبگیری می نمایند. میزان تولید دستگاه آفتابی دقیقاً بسته به سفارش و خواسته شما دارد.

  • دستگاه خشک کن گوجه فرنگی کانتینیوس:

از آنجایی که برخی تولیدکنندگان، گوجه فرنگی را در حجم و مقیاس بسیار وسیعی پرورش می دهند میزان تولید آنها بسیار بالا خواهد بود در نتیجه می توان از دستگاهی بسیار قدرتمند به نام «دستگاه کانتینیوس» استفاده کرد که دارای بیش از 1000 سبد می باشد. سیستم این دستگاه به صورت تسمه نقاله در سه طبقه بوده که قدرت دریافت چندین تن گوجه در هر مورد بارگیری را خواهد داشت. دستگاه به شدت عریض و طویل بوده و در برخی مدل ها طولی در حدود 12 متر و ارتفاعی در حدود 3 متر خواهد داشت. این دستگاه عظیم الجثه برای تولیداتی چندین تنی در روز طراحی شده است.

  • دستگاه خشک کن گوجه فرنگی دو کابین صنعتی:

این دستگاه صنعتی که دارای حدوداً 60 تا 70 سینی بزرگ 80 سانتیمتری در دل خود می باشد می تواند در هر بار بیش از 200 کیلوگرم گوجه فرنگی تازه را دریافت و خشک نماید. مصرف برق دستگاه به صورت 220 ولت بوده و میزان انرژی مصرفی آن به قدرت 8000 کالری خواهد بود. توانایی تولید صدها کیلوگرم محصول خشک شده بسیار باکیفیت را خواهد داشت و حجم و ابعاد آن نیز در حدود 2 متر ارتفاع، 1 متر عمق و 2 و نیم متر دراز می باشد.

 

می توان با خرید و به کارگیری انواع دستگاه خشک کن با توجه به منطقه مورد نظر و همچنین نیاز آن واحد تولیدی، بهترین گوجه فرنگی خشک شده را در بالاترین میزان، تولید و با قیمت بسیار مناسبی به فروش رساند. با این کار هم نیاز بازار در فصول مختلف تامین و از نوسان قیمت بی دلیل تا حدی جلوگیری می شود و هم محصول مازاد کشاورزان تخریب و نابود نمی گردد.

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی

Related posts

دستگاه خشک کن لیمو

دستگاه خشک کن لیمو برای خشک کردن و چیپسی کردن میوه ها به خصوص لیمو می توان به اَشکال مختلفی اقدام کرد: نور آفتاب، فر اجاق گاز، مایکروویو و همچنین دستگاه خشک کن. اگر قرار به تولید انبوه باشد بهترین و منطقی ترین گزینه، استفاده از دستگاه خشک کن لیمو می باشد. انواع مختلف این دستگاه می تواند از...

دستگاه خشک کن فلفل دلمه - پاپریکا

دستگاه خشک کن فلفل دلمه (پاپریکا) فلفل دلمه یا همان پاپریکا (در اصطلاح اروپایی ها) میوه ای بسیار خوشمزه با طعمی بین فلفل تند و شیرین است که از عطر و خاصیت بسیار بالایی برخوردار است. پاپریکا را هم به صورتِ تَر و تازه و هم به صورت خشک شده استفاده می کنند. انواع تازه این محصول به راحتی در دسترس...

دستگاه خشک کن آذربایجان شرقی

دستگاه خشک کن آذربایجان شرقی  ⚡  دستگاه خشک کن در تبریز   چنانچه بخواهیم از خشک کن ها و دستگاه هایی که برای چنین اموری ساخته شده اند بگوییم می توان انواع بسیار فراوانی را نام برد که به شدت مناسب بوده به خصوص برای استانی مانند آذربایجان شرقی و شهر تبریز. در واقع خرید و استفاده از...