دستگاه بسته بندی حبوبات

توضیحات

توضیحات

 دستگاه بسته بندی حبوبات ⚡

 

حبوبات یکی از محبوب ترین و پرمصرف ترین اقلام غذایی ما انسان ها هستند و این مصرف زیاد، این کشور و آن کشور ندارد. تمامی کشورهای جهان از این مواد غذایی بسیار مقوی و غنی از املاح و ویتامین ها به خوبی استفاده می کنند. برای تهیه و استفاده بهتر و سالمتر از این مواد می بایستی آنها را در بسته بندی های مناسب تهیه کرد به همین جهت استفاده از انواع دستگاه بسته بندی حبوبات 🌽در این زمینه به شدت مهم و دارای اهمیت است.

این بسته بندی می تواند البته با ابزاری ساده و ابتدایی مانند ترازوهای ساده و ریختن درون نایلون و پرس کردن درب آن توسط افراد نیز انجام گردد که البته این شیوۀ کار، هم سرعت بسیار پایینی دارد و هم از لحاظ رعایت موارد بهداشتی و… امروزه دیگر خیلی مورد تایید نیست هرچند حبوبات، خیلی هم به این شکل دچار آلودگی های گوناگون نمی شوند!. دستگاه بسته بندی حبوبات می تواند این گرفتاری ها را رفع و به کار سرعت ببخشد.

محصولات مشابه:

دستگاه بسته بندی

 دستگاه شیرینگ

امروزه بهترین شیوه برای بسته بندی حبوبات استفاده از دستگاه بسته بندی حبوبات است که صدها مدل کوچک و بزرگ را شامل می شود. این دستگاه های پرقدرت توانایی بسته بندی دهها نوع حبوبات در ابعاد و اندازه های مختلف را داشته و به خوبی می توانند آنها را در سایز و ابعاد و همچنین اوزان مختلف بسته بندی نمایند. چنین بسته بندی هایی می توانند بهترین محافظ برای این اقلام غذایی پر مصرف باشند.

از دستگاه بسته بندی حبوبات برای بسته بندی مواد مشابه دیگر مانند انواع خشکبار، قند و شکر، چای و… نیز استفاده می شود. این دستگاه ها در کنار افزایش ماندگاری و حفاظت از محصول و کالا، مشتری پسندی در این محصولات را به شدت افزایش خواهند داد زیرا امروزه تمایل و رغبت جامعه به سمت مواد غذایی مصرفی به صورت بهداشتی و بسته بندی شده است تا با خیال راحت بتوان از آنها استفاده کرد.

 

چرا بسته بندی حبوبات توسط دستگاه؟

همانگونه که قبلاً گفتیم بسته بندی می تواند چندین مزیت بزرگ به کالایی که توسط دستگاه، بسته بندی شده است بیافزاید، از جمله ماندگاری بیشتر، دوری از عوامل آلوده کننده، مشتری پسند بودن، فروش بیشتر و… . تمامی این عوامل در کنار هم سبب افزایش محبوبیت این کار و بسته بندی حبوبات توسط دستگاه می شود.

همچنین استفاده از دستگاه بسته بندی حبوبات می تواند علاوه بر موارد و مزیت های بالا، در اشتغال زایی و کسب درآمد بیشتر برای افراد گوناگون نیز موثر باشد.

 

تقسیم بندی دستگاه بسته بندی حبوبات

هر ابزار صنعتی و غیرصنعتی، انواع و اقسام مختلفی دارد که برای مصارف گوناگون طراحی و تولید شده اند. هر کدام از این ابزار، کارکردها و مصارف خود را داشته و می تواند با توجه به قدرت و ظرفیت خود، نیاز مصرف کننده را برطرف کند. در مورد بسته بندی حبوبات و دستگاه های مختلف آن نیز می توان گفت دستگاه های متعدد و فراوانی وجود دارد که هر کدام برای تولید مقدار مشخصی ساخته شده است.

می توان با توجه به حجم و ابعاد و پیشرفته بودن، انواع مختلف دستگاه بسته بندی حبوبات را به این چند نوع تقسیم بندی کرد:

 • دستگاه بسته بندی حبوبات خانگی
 • دستگاه بسته بندی حبوبات صنعتی

هر کدام از این دستگاه ها، قدرت و سرعت بسته بندی تعداد مشخصی را خواهند داشت.

 

بسته بندی حبوبات در منزل

یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین ابزار و راه های کسب درآمد، درآمدزایی در منزل از طریق مشاغل خانگی مختلف است. بسته بندی حبوبات نیز یکی از همین مشاغل بسیار پرطرفدار و محبوب است که هم اکنون افراد زیادی به آن اشتغال دارند. از آنجایی که مصرف مواد غذایی و نیاز دائمی و همیشگی به آن در جامعه وجود دارد می توان اینگونه فعالیت ها یعنی بسته بندی حبوبات مختلف را در منزل انجام داد.

این شغل به دلیل سود مناسب و معقول، طرفداران خود را دارد زیرا می توان با تقسیم و بسته بندی حبوبات در وزن های مختلف، این کالا را با قیمتی بالاتر نسبت به محصول عمده به فروشگاهها عرضه کرد. چنین شغلی سالهاست رواج پیدا کرده و مصرف کننده نیز نسبت به استفاده از این بسته های زیبا رغبت خوبی نشان داده است زیرا هم پاک شده و بدون خرده ریزهای مزاحم هستند و هم ظاهری شکیل تر و مرتب تر دارند.

 

دستگاه بسته بندی حبوبات خانگی

شغلِ در منزل یا مشاغل خانگی آرزوی بسیاری افراد است، هم می توان در خانه بود و امورات منزل را به راحتی انجام داد و هم در همان مکان، شاغل بود و درآمد داشت، چه چیزی بهتر از این. اما چنین مشاغل و کارهایی نیاز به ابزار خود دارند. دستگاه بسته بندی حبوبات خانگی یکی از همین ابزارِ لازم است.

چنانچه فردی قصد درآمدزایی از اوقات فراغت خود در منزل را داشته باشد بهترین گزینه استفاده از «دستگاه بسته بندی حبوبات خانگی» است. این دستگاه کوچک که مانند یک قیچی بزرگ بوده و دارای المنت، تایمر و عرض دوخت بسیار مناسبی ست دارای ابعاد مختلف مثلاً ۵۰ سانتیمتر درازا و… بوده که به راحتی با وزن کم قابل حمل و جابجایی ست.

می توان آن را بر روی میز قرار داده و حبوبات مختلف را پس از ریختن در نایلون ها، با قرار دادن دهانه نایلون زیر دستگاه و پایین آوردن اهرم، توسط گرمای ایجاد شده به کمک المنت، دو طرف نایلون را ذوب کرده و به هم متصل کرد. مزیت این دستگاه بسته بندی حبوبات خانگی این است که بسیار سبک و از نظر میزان مصرف برق، کم مصرف بوده و به راحتی می توان آن را به هر مکانی منتقل و از آن برای بسته بندی حبوبات استفاده کرد. حتی می توان آن را بر روی زمین گذاشت و براحتی با نشستن بر روی زمین، مشغول به کار شد.

 • دستگاه بسته بندی حبوبات نیمه اتوماتیک دو توزین:

این دستگاه خانگی بسیار پیشرفته می تواند با سرعت بسیار بالا اقدام به پر کردن بسته های محصولات کرده و می توان توسط آن طیف وسیعی از مواد مانند حبوبات، خشکبار، قند، مواد پودری، قرص، غلات و… را به راحتی بسته بندی و آماده ارسال به بازار کرد.

کار با این دستگاه بسته بندی حبوبات بسیار راحت بوده و می توان کلیه فرامین و دستورات را از طریق نمایشگر موجود بر روی دستگاه تنظیم کرد. دستگاه دارای کاپه های مختلف و متنوع است تا در استفاده و بسته بندی محصولات مختلف بتوان از کاپه خود محصول استفاده کرد. همچنین سرتاس نیز به همین شکل در دستگاه موجود می باشد. این دستگاه دو توزین می تواند به سبب جمع و جور بودن در هر گوشه ای از منزل جای گرفته و شروع به بسته بندی اقلام متنوع نماید.

درآمدزایی با این دستگاه بسته بندی حبوبات دوتوزین به شدت راحت است و می توان مقدار مواد هر بسته را به صورت هوشمند تعیین کرد همچنین در حین کار نیز تسلط کامل بر روی تمامی مراحل داشت.

قیمت این دستگاه بسیار پیشرفته و جالب نیز کمی متغیر بوده و در حدود ۲۵ الی ۳۰ میلیون تومان خواهد بود. می توان با خرید یک دستگاه از این مدل دو توزین خانگی، با برنامه ریزی و آینده نگری صحیح، درآمد مناسبی داشت.

 

سرعت بسته بندی حبوبات در دستگاه خانگی

دستگاه های خانگی بسته بندی با توجه به ساده تر بودن قاعدتاً سرعت بسته بندی کمتری نسبت به انواع پیشرفته و صنعتی دارند. این دستگاه ها می توانند با توجه به سرعت عمل فردی که با اینگونه دستگاه ها کار می کند تعداد بیشتری محصول را بسته بندی نمایند. همچنین در انواع دیگر مانند دستگاه های دو توزین، از آنجایی که این دستگاه ها خواهند توانست طیف وسیعی از محصولات را بسته بندی و آماده نمایند سرعت تولید متغییر خواهد بود زیرا وزن و حجم هر کدام از محصولات متغیر است!

می توان سرعت را بر روی نرمال تنظیم و از دستگاه به صورت متوسط استفاده کرد و یا در سرعت های بیشتر. این بستگی به نیاز و یا میزان سفارش دریافتی دارد. اما اصلی که وجود دارد اینکه سرعت تولید در مدل های مختلف دستگاه بسته بندی حبوبات خانگی کمتر از دستگاه های بسته بندی صنعتی ست.

 

دستگاه بسته بندی حبوبات صنعتی

در دنیای بزرگِ دستگاه های صنعتی می توان مدل هایی بسیار متنوع و مختلف از دستگاه بسته بندی حبوبات را مشاهده کرد که هر کدام می توانند برای بسته بندی دهها نوع حبوبات مورد استفاد قرار گیرند. این دستگاه ها می توانند برای بسته بندی حبوبات و دیگر مواد مشابه مانند انواع خشکبار، قند شکسته و… مورد استفاده قرار گیرند. این دستگاه ها قدرت و سرعت بسیار بیشتری دارند.

از این دستگاه ها در واحدهای تولیدی و صنعتی بسیار بزرگ و برای بسته بندی حبوبات در تناژ بسیار زیاد استفاده می شود. دستگاه بسته بندی حبوبات صنعتی به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود. این دستگاه ها به این چند نوع تقسیم می شوند:

 • دستگاه بسته بندی حبوبات دو توزین
 • دستگاه بسته بندی حبوبات سه توزین
 • دستگاه بسته بندی حبوبات چهار توزین
 • دستگاه بسته بندی حبوبات شش توزین
 • دستگاه بسته بندی حبوبات وکیوم

با توجه به تنوع بسیار فراوان این دستگاه ها می توان انواع مختلفی را نام برد.

 

قیمت دستگاه بسته بندی حبوبات صنعتی

همانگونه که می دانیم دستگاه های صنعتی در هر حوزه ای، گرانتر از سایر دستگاه ها هستند زیرا هم سرعت و دقت بسیار بالاتری برای تولید و بسته بندی دارند و هم تکنولوژی و قطعات به کار رفته در آنها با مدل های نیمه صنعتی و خانگی به شدت متفاوت و مقاوم تر خواهد بود. تمامی این ویژگیها سبب افزایش قیمت بسیار زیاد این دستگاه های قدرتمند صنعتی خواهد شد.

در چنین شرایطی می بایستی انتظار قیمت هایی بسیار بیشتر و در حد چند ده میلیون و حتی بیشتر را داشت. قیمت دستگاه بسته بندی حبوبات صنعتی با توجه به حجم تولید و بسته بندی از حدوداً ۲۰ میلیون تومان آغاز و تا بیش از ۱۰۰ میلیون تومان ادامه خواهد داشت.

به عنوان مثال «دستگاه بسته بندی حبوبات چهار توزین مینی» که دستگاهی صنعتی و بسیار دقیق است، قیمتی در حدود ۴۰ میلیون تومان خواهد داشت. این دستگاه که بسیار حساس و دقیق است قدرت و سرعت بسته بندی بالایی دارد.

 

بهترین دستگاه بسته بندی حبوبات

هر شغل و حرفه ای انواع و اقسام ابزار و وسایل مورد نیاز خود را داشته و با توجه به قدرت و سطح پیشرفته بودنِ آنها، می توان در آن حرفه موفقیت بیشتری به دست آورد. دنیای کسب و کار و درآمد داشتن از بسته بندی حبوبات نیز به این شکل است، با توجه به سطح تکنولوژی به کار رفته در دستگاه های بسته بندی می توان مقدار مشخصی از درآمد را انتظار داشت.

برای «بهترین درآمد» می بایستی «بهترین دستگاه» را داشت و این موضوع بستگی به ارائه چنین دستگاهی دارد. در حال حاضر با توجه به ورود و حتی تولید دستگاه های شش توزین می توان تا حدی نتیجه گیری کرد که این دستگاه ها یکی از بهترین انواع دستگاه بسته بندی حبوبات هستند که سرعت و قدرت بسیار بالایی دارند.

با این دستگاه می توان تناژ بسیار بالایی از حبوبات مختلف را با هدایت به مخزن و سپس تقسیم بندی و وزن کشی توسط دستگاه، به سمت بسته بندی هدایت و بهترین دوخت و پلمپ را ایجاد کرد. این دستگاه قدرت و سرعت باورنکردنی در دوخت بسته بندی ها دارد و می تواند بهترین شرایط را برای نگهداری مواد غذایی فراهم آورد.

از دستگاه بسته بندی حبوبات شش توزین علاوه بر بسته بندی انواع حبوبات در بسته بندی غلات، انواع چای، خشکبار، مواد دارویی، مواد شیمیایی، چیپس، قند و شکر، سبزی خشک، ماکارونی فرم و بسیاری دیگر از مواد استفاده می شود. همین طیف وسیع کاربردی دستگاه، سبب گردیده بسیاری از کارخانجات و صنایع بزرگ به شدت نسبت به خرید و استفاده از آن رغبت داشته باشند.

دستگاه بسته بندی حبوبات شش توزین از نظر قیمت دارای ارزش مناسبی ست و می توان گفت با توجه به تغییر متناوب قیمت ها، توانسته قیمت را تا حدودی مناسب نگهدارد! این دستگاه بسته بندی حبوبات در حال حاضر با قیمتی درحدود ۱۵۰ میلیون تومان عرضه می شود که البته قیمت قابل توجهی نیز هست، اما سطح کاربری بسیار وسیع آن، دست کاربر را برای هر نوع استفاده ای در زمینه های گوناگون باز گذاشته است.

 

ویژگی یک دستگاه بسته بندی حبوبات ایده آل

از آنجایی که کار کردن در زمینه بسته بندی حبوبات مختلف نیاز به تجربه فراوان دارد بهتر است قبل از اقدام به خرید دستگاه بسته بندی با افراد با تجربه مشورت شده سپس اقدام به خرید دستگاه نمایید.بهتر است ابتدا بدانیم یک دستگاه بسته بندی حبوبات خوب و قدرتمند چه ویژگیهایی دارد تا بتوانیم بهترین را انتخاب نماییم. برای این مهم، می توان به این ویژگی ها اشاره مستقیم داشت:

 • سرعت مناسب در بسته بندی
 • دقت بالا در وزن کشی و توزین محصولات
 • مجهز بودن به سیستم کنترل سرعت بسته بندی
 • دارای سیستم کنترل کلیه عملکرد دستگاه یا همان سیستم PLC
 • دارای موتور قدرتمند و پردوام
 • دارای سیستم توزین دیجیتال
 • دارای سیستم عیب یاب کنترل دور موتور
 • دارای گارانتی و خدمات پس از فروش

این چند مورد از مهمترین عوامل و ویژگی های یک دستگاه بسته بندی حبوبات خوب و ایده آل است که بهتر است در زمان خرید حتماً به آنها توجه داشته باشید. چنین موارد و ویژگی هایی می تواند یک دستگاه بسته بندی را به برگ برنده هر فردی برای داشتن یک شغل مناسب و بی دردسر تبدیل نماید.

 

دستگاه بسته بندی وکیوم حبوبات

همیشه هم قرار نیست از شیوه های سنتی و قدیمی برای بسته بندی کردن حبوبات مختلف استفاده شود. سال هاست پیشرفت های خوبی در این زمینه حاصل شده و از روش ها و ترفندهای بسیار خوبی برای ایجاد بهترین بسته بندی و ماندگاری طولانی تری محصولات استفاده می شود، یکی از این موارد استفاده از «دستگاه بسته بندی وکیوم حبوبات» است.

این دستگاه بسیار کارآمد سال هاست در صنایع غذایی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، البته این دستگاه ها در ابتدا در دیگر صنایع مورد استفاده قرار می گرفتند اما پس از مدتی به این نتیجه رسیدند که می توان دستگاه وکیوم را در صنایع غذایی نیز با خیالی راحت استفاده کرد. شیوه کار این دستگاه نیز بسیار جالب و به شدت مناسب است.

شیوه کار دستگاه بسته بندی حبوبات وکیوم به این شکل است که با مکش هوای داخل بسته بندی و خارج کردن اکسیژن از درون آن، گازهایی مانند ازت یا نیتروژن را با خلوص بالا به درون بسته بندی پمپ می کند. تخلیه اکسیژن باعث می شود که مواد غذایی با فساد بسیار کمتری روبرو شده و ماندگاری آن نیز به شدت افزایش یابد. این شیوه و یا بهتر است بگوییم ترفند، یعنی تزریق نیتروژن یا ازت به درون بسته بندی های مختلف حبوبات و مواد غذایی یکی از موثرترین و مفیدترین شیوه هایی ست که امروزه تقریباً تمامی حوزه های بسته بندی و همچنین تولید مواد غذایی از آن استفاده می کنند تا تولیدات بسیار با ارزش خود را از هر گونه فساد و نابود شدن چه در زمان انبار کردن در کارخانه و چه تا مدت زمان رسیدن به دست مشتری در امان نگهدارند.

در واقع استفاده از دستگاه بسته بندی وکیوم حبوبات یک قدم و پیروزی بزرگ نه تنها برای صنعت بسته بندی حبوبات بلکه تمامی دیگر حوزه ها بوده و هست.

کمتر کسی ست که نداند حبوبات و ارزش غذایی آنها در زندگی به چه اندازه ای ست، در نتیجه استفاده از حبوبات سالم و درجه یک می تواند تضمین کننده سلامت افراد باشد. یک دستگاه بسته بندی حبوبات درجه یک می تواند علاوه بر ایجاد یک پوشش بسیار مناسب و زیبا بر روی محصولات، آنها را از هر گونه عوامل آلوده کننده در امان نگهدارد.

همچنین از دیگر مزایای یک دستگاه بسته بندی حبوبات قدرتمند و بروز، کمک به ماندگاری طولانی تر حبوبات و حفظ کیفیت اصلی آنها خواهد بود که می تواند عاملی مهم در موفقیت کسب و کار صاحبانش باشد. تمامی این ویژگیها و برتری ها می تواند موید این موضوع باشد که یک دستگاه بسته بندی حبوبات درجه یک می تواند موفقیت را در هر بُعدی تضمین نماید.

 

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی