دستگاه بسته بندی خشکبار

توضیحات

توضیحات

دستگاه بسته بندی خشکبار

می توان دستگاه بسته بندی خشکبار را جزئی از بهترین و سریعترین دستگاه های صنعتی و اتوماتیک حال حاضر دانست که با هدف تولید و بسته بندی خشکبار متنوع، خریداری و استفاده می گردد. این دستگاه بسیار مفید توانایی بسته بندی و لفاف بندی چندین هزار عددی در طول روز با توجه به نیاز و تعریف میزان تولید بر روی دستگاه خواهد داشت.

خشکبار یکی از خوشمزه ترین و با ارزش ترین محصولات غذایی در سراسر جهان است که هزینه های بسیار فراوانی برای تولید و نهایتاً عمل آوری آن صرف می شود. چنین محصولاتی برای رسیدن به دست مشتری نیازمند گذراندن مراحلی برای زیباسازی! و نهایتاً مشتری پسند شدن هستند. همچنین مراقبت و نگهداری از این محصولات، یکی دیگر از اقدامات مهمی ست که حتماً می بایستی به خوبی قبل از اینکه به دست مشتری برسد انجام گردد. تمامی این مراحل به کمک ایجاد یک بسته بندی کاملاً مطمئن و استاندارد توسط دستگاه بسته بندی خشکبار انجام خواهد شد.

محصولات مشابه:

دستگاه بسته بندی

 دستگاه شیرینگ

بسته بندی حبوبات

 

این دستگاه ها در دهها مدل طراحی و تولید شده اند و همچنان نیز مدل های بسیار کارآمد و مفیدی با توجه به سطح نیاز صنایع و بخش های مختلف غذایی در حال تولید و عرضه هستند. یک دستگاه بسته بندی خشکبار می تواند نه تنها نیاز واحدهای تولید و بسته بندی خشکبار را برطرف نموده و بهترین خروجی را ارائه نماید بلکه می توان از این دستگاه های بسیار سریع و درجه یک در بسته بندی انواع ماکارونی فرم، گندم و جو، قند و شکر، انواع دارو و مواد شیمیایی و… نیز به راحتی استفاده کرد. نوع ساخت و شیوه کار این دستگاه ها به گونه ایست که به غیر از بسته بندی خشکبار می توان آنها را در دهها مورد مشابه دیگر نیز استفاده کرد.

این دستگاه ها انواع و اقسام مختلفی دارند و قیمت و کارکرد هر کدام متفاوت خواهد بود. همچنین عوامل و شرایط متعددی در بسته بندی خشکبار و همچنین خرید دستگاه بسته بندی خشکبار موثر است که در ادامه بسیاری از این عوامل را با هم مرور می کنیم.

 

دستگاه بسته بندی خشکبار لودسل

یکی از مهم ترین و حساس ترین بخش های هر کار و فعالیتی خصوصاً بخش تولید و ارائه انواع محصول و مواد غذایی، محاسبه دقیق وزن کالایی ست که قرار است به مشتری ارائه گردد. برای محاسبه وزن می توان از ابزار گوناگونی استفاده کرد از جمله ترازوهای دستی و ماشینی. استفاده از هر کدام از این گزینه ها نیز در جای خود مفید خواهد بود اما در مورد دستگاه های مخصوص و همین دستگاه بسته بندی خشکبار موضوع کمی متفاوت خواهد بود.

در اینجا با حجم سنگین کار و سرعت بسیار زیاد در بسته بندی خشکبار و آماده کردن توسط دستگاه طرف هستیم، در نتیجه نیازمند سیستمی تمام الکترونیک و بسیار دقیق و سریع برای وزن کشی بسته های مختلف هستیم. چنین سیستم هوشمندی در دستگاه بسته بندی خشکبار وجود داشته و با نام «لودسل» شناخته می شود.

لودسل یا همان «وزن کشی دیجیتال دقیق» به سیستمی گفته می شود که توانایی و قدرت تعیین وزن بسیار دقیق چندین بسته محصول در ثانیه را داشته و به خوبی می تواند عملیات وزن کشی و توزین را انجام دهد. وجود چنین سیستمی در ابزاری پرسرعت مانند دستگاه بسته بندی خشکبار به شدت لازم است و برای تکمیل فرآیند بسته بندی حتماً می بایستی از چنین ابزار هوشمندی استفاده کرد.

چنانچه لودسل در دستگاه بسته بندی خشکبار وجود نداشت شاید این دستگاه ها به شکل امروزین و به این شکل پیشرفته و پرسرعت وجود خارجی نداشتند. همچنین عدم وجود این تکنولوژی مهم، قابلیت گسترش این دستگاه و سرعت بسته بندی خشکبار را در دستگاه کاهش داده و می بایستی از جایگزین های قدیمی و ناکارآمد استفاده می شد که نه صرفه اقتصادی داشته و نه به علت سرعت پایین دستگاه، می شد بر روی یک آینده کاریِ ایده آل برنامه ریزی کرد. وجود سیستم لودسل یکی از مهمترین لازمه های چنین دستگاه های پیشرفته ایست.

 

بهترین دستگاه بسته بندی خشکبار

اگر بخواهیم با دیدی واقع بینانه، بهترین دستگاه بسته بندی خشکبار را معرفی کنیم باید ابتدا بررسی شود که فرد خریدار چه خواسته ها و انتظاراتی از یک دستگاه دارد. برای کسانی که قصد راه اندازی یک شغل مناسب و جمع و جور داشته باشند شاید خریداری یک «دستگاه بسته بندی مینی» کافی بوده و بتوان توسط آن تمامی نیازهای تولید و بستـه بندی خشکبار را به راحتی بر طرف کرد. از آنجایی که دستگاه های مینی بستـه بندی خشکبار به شدت پرسرعت و پیشرفته هستند می توان برای بسته بندی های پرتعداد و مناسب بر روی آنها حساب کرد.

گاهی نیز ممکن است فرد یا افرادی قصد راه اندازی یک واحد تولیدی بزرگ با جذب کارکنان مختلف برای تولید و بسته بندی خشکبار متنوع داشته باشند که در چنین شرایطی استفاده از دستگاه های کوچک و محدود مانند دستگاه مینی به هیچ عنوان مناسب نیست و اینجا می بایستی از چندین و چند دستگاه بسته بندی خشکبار قدرتمند مانند انواع دو توزین الی ۱۰ توزین استفاده کرد. این دستگاه های بسته بندی به خوبی و با سرعت باورنکردنی قادر خواهند بود روزانه ده ها هزار بسته خشکبار متنوع در انواع مختلف و بسته بندی های گوناگون را تولید و برای فروشی مناسب و پررونق به بازار عرضه نمایند.

 

بسته بندی خشکبار در چه شرایطی؟

یکی از مهم ترین و واجب ترین اقداماتی که امروزه با توجه به مهم بودن رعایت اصول بهداشتی-مراقبتی می بایستی بر روی تمامی محصولات و کالاها انجام شود «بسته بندی مناسب و بهداشتی» ست که هر واحد تولیدی و کارخانه ای می بایستی بیشترین توجه را نسبت به این موضوع داشته باشد.

این بسته بندی می تواند و باید در بهترین شرایط ممکن انجام شود تا نتیجه کار، کاملاً مطلوب و مورد تایید بازرسان و نهایتاً مشتری ها باشد. اما این شرایط مطلوب چه مواردی ست؟ بد نیست کمی با این عوامل بسیار مهم در بسته بندی خشکبار آشنا شویم:

 • خشکبار می بایستی به صورت پاک شده و به دور از هر گونه اضافات باشد.
 • به دور از نور مستقیم آفتاب و محیط نمناک نگهداری شود.
 • هر گونه گرد و غبار و آلودگی های طبیعی قبل از بسته بندی می بایستی از خشکبار زدوده شود.
 • محیط کار دستگاه بسته بندی خشکبار و مکانی که قرار است بسته بندی هایی بهداشتی از انواع خشکبار تهیه گردد حتماً می بایستی به دور از انواع غبار طبیعی و صنعتی بوده تا چنین آلودگی هایی در بسته بندی ها مخلوط نگردد.
 • بسته بندی و نوع مواد به کار رفته در آن می بایستی حتماً از مواد اولیه بوده و هم اینکه از مواد اولیه مختص مواد غذایی که مورد تایید بازرسان است تهیه شده باشد.
 • کارکنان مشغول در خط تولید و اپراتورها نبایستی مبتلا به بیماری های مختلف فصلی و … باشند زیرا چنین آلودگی هایی ممکن است از طریق تنفس و دست ها به مواد در حال بسته بندی منتقل و ایجاد مشکل نماید.
 • دستگاه بسته بندی خشکبار می بایستی به صورت کاملاً منظم سرویس و چک آپ شده تا مشکلات فنی و… بر کیفیت بسته بندی نهایی تاثیر منفی نداشته باشد.

موارد ذکر شده از مهمترین عوامل و شرایطی ست که برای بسته بندی خشکبار توسط دستگاه می بایستی حتماً رعایت شود تا بهترین خشکبارِ بسته بندی شده، تولید و عرضه گردد.

 

مهمترین انواع دستگاه بسته بندی خشکبار

چنانچه بخواهیم مهمترین و پرکاربردترین دستگاه های بسته بندی خشکبار را نام ببریم می توان لیستی تقریباً ۶ عددی را تهیه نمود. این دستگاه ها البته در سایر حوزه های تولید و بسته بندی نیز استفاده شده و فقط مختص بسته بندی خشکبار نیستند بلکه از آنها در بخش های بسیار متنوعی مانند بسته بندی انواع شکلات، جو و گندم پوست کنده، قند خرد شده، شکر، انواع دارو و مواد شیمیایی، چیپس، گردو و صدها محصول دیگر نیز به راحتی استفاده می شود.

می توان یک دستگاه بسته بندی خشکبار با حجم تولید کم خریداری و استفاده کرد همچنین می توان این خرید را از انواع بسیار پیشرفته و قدرتمند با تناژ تولید بسیار بالا تهیه و استفاده کرد. با تمامی این توضیحات می توان مهمترین دستگاه های بسته بندی خشکبار را این مدل ها دانست:

 • دستگاه بستـه بندی خشکبار مینی دو توزین
 • دستگاه بستـه بندی خشکبار دو توزین
 • دستگاه بستـه بندی خشکبار مینی چهار توزین
 • دستگاه بستـه بندی خشکبار چهار توزین
 • دستگاه بستـه بندی خشکبار شش توزین
 • دستگاه بستـه بندی خشکبار ده توزین
 • دستگاه بستـه بندی خشکبار وکیوم

شاید نام بردن از این دستگاه ها کمی تکراری باشد اما به سبب استفاده فراوان و البته مشترک آنها در دیگر بخش های تولیدی، چاره ای جز نام بردن مجدد آنها در این لیست نمی باشد. این دستگاه ها همانگونه که قبلاً ذکر کردیم موارد استفاده فراوانی دارند و نیاز بسته بندی بسیاری از واحدهای تولیدی را به خوبی و به سرعت رفع می نمایند.

 

خرید دستگاه بسته بندی خشکبار

برای اینکه بتوان بهترین خرید دستگاه بستـه بندی خشکبار را داشته و از مزایای آن بهره مند شد می بایستی نسبت به نیاز خود و همچنین قدرت مالی و البته توانایی های دستگاه اشراف کامل داشته تا بتوان خرید مناسبی انجام داد. می توان برای خرید این دستگاه های مفید، هم از طریق انواع سایت و مراکز اینترنتی معتبر و قانونی اقدام کرد، و همچنین می توان با مراجعه حضوری به دفاتر نمایندگی این محصولات، بهترینِ آنها را تهیه نمود.

برای خرید توجه به چند نکته ضروری ست:

 • برنامه ها و اهداف تولید و بسته بندی
 • تعداد بسته بندی مورد نیاز در روز
 • برند و کارخانه تولیدکننده دستگاه
 • گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر و قابل اعتماد
 • تیراژ نهایی تولید در روز
 • قدرت مالی خریدار

شاید بتوان گفت این ۶ مورد جزء مهمترین مواردی هستند که قبل و حین خرید بایستی نسبت به آنها اشراف کامل داشت تا بتوان یک دستگاه بسته بندی خشکبار مناسب با طول عمر زیاد را خریداری نمود.

 

قیمت دستگاه بسته بندی خشکبار

یکی از مهم ترین و شاید اصلی ترین عواملی که می تواند یک فرد یا گروه را نسبت به خرید هر چیزی راغب نماید «قیمت» آن کالاست. ارزش واقعی و قیمت هر چیزی می تواند پاشنه آشیل آن کالا بوده و خرید یا عدم خرید کالا توسط مشتری را در پی داشته باشد. در مورد دستگاه بسته بندی خشکبار نیز می توان این عامل را یکی از مهمترین عواملی دانست که می تواند حتی خریدار را از خیرِ راه اندازی یک کار تولیدی هرچند کوچک هم منصرف نماید در نتیجه توجه تولیدکنندگان و واردکنندگان به «برچسب نهایی قیمت» می بایستی به شدت مورد توجه بوده و تا حد زیادی با توجه به قدرت خرید مشتری تعیین گردد.

و اما در مورد قیمت هر دستگاه، با توجه به وجود دهها مدل متنوع کوچک و بزرگ دستگاه بسته بندی خشکبار در بازار و البته نامشخص بودن قیمت ها به دلیل نوسانات بازار، فقط می توان به صورت تقریبی قیمت ها را اعلام کرد که البته می بایستی قبل از تصمیم قطعی برای خرید نیز، باز هم قیمت ها را استعلام کرد اما در حال حاضر قیمت انواع دستگاه بستـه بندی خشکبار در بازار به این شکل می باشد:

 • دستگاه بستـه بندی خشکبار مینی دو توزین: بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان
 • دستگاه بستـه بندی خشکبار دو توزین: بین ۱۵ تا بیش از ۴۰ میلیون تومان
 • دستگاه بستـه بندی خشکبار چهار توزین مینی: بین ۳۵ تا ۴۵ میلیون تومان
 • دستگاه بستـه بندی خشکبار چهار توزین: بین ۲۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان
 • دستگاه بستـه بندی خشکبار شش توزین: بیش از ۷۰ میلیون تومان
 • دستگاه بستـه بندی خشکبار ده توزین: بین ۱۲۰ تا ۱۶۵ میلیون تومان

نکته بسیار مهم برای خرید دستگاه بسته بندی خشکبار این است که می بایستی قبل از خرید حتماً نیاز واقعی خود را بسنجید و مشخص کنید که به صورت واقعی نه تخیلی، قدرت تهیه چه میزان خشکبار را دارید تا بتوانید با توجه به همان مقدار، دستگاه مور نظر را تهیه نمایید. همچنین قدرت بازاریابی و فروش محصولات بسته بندی شده نیز در انتخاب نوع دستگاه بسیار موثر است. برای خرید دستگاه بسته بندی خشکبار می بایستی به تمامی این موارد توجه لازم را داشت تا بی دلیل اقدام به خرید دستگاهی با حجم تولید بسیار فراوان نشود که مورد نیاز نیست.

توجه به نکات گفته شده می تواند منجر به خرید دستگاه بسته بندی خشکبار ایده آل و بسته بندی انواع خشکبار در بالاترین کیفیت گردد.

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی