قیمت دستگاه خشک کن نیمه صنعتی میوه

توضیحات

توضیحات

قیمت دستگاه خشک کن میوه نیمه صنعتی کمی متعادل تر از صنعتی هاست. دستگاه خشک کن میوه نیمه صنعتی جهت خشک کردن میوه­ها برای تولید محصولی به نام چیپس میوه به کار می­رود. این دستگاه در مقایسه با دستگاه­های تمام صنعتی دارای ابعاد کوچکتری است و قابل استفاده در کارگاه­های کوچک است. سیستم عملکرد این دستگاه­ها به این نحو است که برش­های نازک میوه بر روی سینی های نسوز داخل محافظه قرار می­گیرند. پسیستم سیرکولاسیون سبب گردش یکسان هوا در داخل دستگاه میوه خشک کن می ­شود و میوه­ ها  نهایتا با درصد رطوبت یکسانی خشک می­شوند.

خرید دستگاه خشک کن میوه نیمه صنعتی برای افرادی که درصدد شروع کسب وکاری در زمینه صنایع غذایی هستند بسیار توصیه می­شود. امروزه توجه به تغذیه سالم و استفاده از تنقلات بهداشتی در بین عموم محبوبیت بیشتری نسبت به سابق دارد. قیمت دستگاه خشک کن میوه نیمه صنعتی با توجه به مدل دستگاه می­تواند بسیار متفاوت باشد. در صورتی که تمایل به خرید این دستگاه دارید ابتدا میزان بودجه و نوع کار خود را با دقت بررسی کنید تا بتوانید یک دستگاه مناسب با کمترین هزینه را خریداری کنید.

 

عوامل تاثیر گذار در قیمت دستگاه خشک کن میوه نیمه صنعتی

بدنه دستگاه:

  • بدنه دستگاه باید در مقابل حرارت و رطوبت مقاوم باشد. در صورتی که جنس مناسبی برای بدنه انتخاب نشود بدنه ممکن است به مرور زمان آسیب ببیند.

تعداد سینی :

  • درون هر دستگاه خشک کن میوه تعدادی سینی وجود دارد که میوه­ها برروی آن چیده می­شود در صورتی که تعداد سینی­ ها زیاد باشد میوه زیادتری در هر بار خشک می­شود.

ابعاد دستگاه :

  • این دستگاه­ها در ابعاد متفاوتی تولید می­شوند که هر چقدر ابعاد بزرگتر باشد دستگاه قیمت بیشتری خواهد داشت. البته نباید فراموش کرد که دستگاه بزرگتر می­تواند سود آوری بیشتری نیز داشته باشد.

صدای دستگاه:

  • برخی از دستگاه­های میوه خشک کن هنگام روشن بودن صدای زیادی از خود تولید می­کنند که بسیار آزار دهنده است. از این رو دستگاه­هایی با تولید صدای کمتر هنگام کار قیمت بیشتری را نسبت به سایر مدل ها خواهند داشت.

حرارت دهی:

  • سیستم حرارت دهی باید به صورت یکنواخت باشد تا میوه ­ها به صورت یکسانی خشک شوند. قیمت دستگاه خشک کن نیمه صنعتی میوه با حرارت دهی یکنواخت می­تواند دارای قیمت بالاتری باشد.

ظرفیت دستگاه:

  • ظرفیت دستگاه از عوامل بسیار مهم بر قیمت است. زیرا هر چقدر ظرفیت دستگاه بیشتر باشد در هربار استفاده از دستگاه اسلایس­های میوه بیشتری خشک خواهد شد.

ماشین سازی