ساخت دستگاه سبزی خشک کن

توضیحات

توضیحات

 

دستگاه خشک کن سبزی یکی از دستگا­ه های بسیار پرکاربرد در زندگی امروزه انسان­ها است. خشک کردن سبزی در سریع­ترین زمان و بصورت بهداشتی از دلایل محبویت این دستگاه در بین مردم است. این دستگاه در مدل­های صنعتی – نیمه صنعتی وخانگی در بازار موجود است. در صورتی که تصمیم به خرید دستگاه خشک کن سبزی دارید و دوست دارید اطلاعاتی درباره ساخت دستگاه خشک کن سبزی به دست بیاورید لطفا به مطالعه این مقاله ادامه دهید.

طراحی و ساخت دستگاه خشک کن سبزی به صورتی بوده است که برای خشک کردن انواع سبزی حرارت مناسب تولید کند. از طرفی در صورت تمایل می­توانید رطوبت باقی مانده در سبزی را مطابق میل خود کنترل کنید. در ساخت این دستگاه­ها مرغوبترین مواد اولیه به کار رفته است تا در مقابل دما و رطوبت مقاوم باشند.

دستگاه خشک کن سبزی با استفاده از گرمایش گاز طبیعی جهت مصارف خانگی طراحی شده است البته باید درنظر داشت که در برخی مدل­ها از انرژی برق جهت خشک کردن سبزیجات استفاده می­شود. این دستگاه مجهز به سیستم کنترل دما و رطوبت است. در صورتی که سیستم کنترل دما به خوبی کار نکند محصول نهایی ازکیفیت خوبی برخوردار نخواهد بود.  دستگاه خشک کن سبزی خانگی در حجم و ابعاد متفاوت به بازار عرضه شده است. این دستگاه­ها به علت ابعاد مناسب وقابل حمل بودن در بین مصرف کنندگان خانگی محبوبیت فراوانی دارد.

ساخت دستگاه خشک کن سبزی صنعتی کمی پیچیده تر است و دارای ابعاد و حجم بزرگتری جهت استفاده در کارخانه های صنایع غذایی است. قدرت این دستگاه ها بسیار بیشتر از دستگاه خشک کن میوه خانگی است و حجم بیشتری از سبزی ها را می­توان در زمان کمتری خشک کرد. اکثر محصولات نهایی در این کارخانه­ها به خارج از کشور صادر می­شوند.

محصولات مشابه: دستگاه میوه خشک کن 

در ساخت دستگاه خشک کن سبزی نیمه صنعتی از مدرن ترین و پیشرفته ترین تکنولوژی روز استفاده شده است. سیستم سیر کوله موجود در این نوع دستگاه سبب گردش هوا در دستگاه می­شود و از این رو تمام محصولات نهایی با درصد رطوبت یکسان خشک خواهند شد.دستگاه های نیمه صنعتی به طوری طراحی شده اند که قابل استفاده در خانه ، کارخانه و یا کارگاه های کوچک صنایع غذایی هستند. در ساخت دستگاه خشک کن نیمه صنعتی از جعبه کنترل و یا برق برای تنظیم میزان دما و رطوبت مورد نظر برای خشک کردن استفاده می­شود.

 

ماشین سازی