دستگاه خشک کن گیاهان دارویی

توضیحات

توضیحات

دستگاه خشک کن گیاهان دارویی

گیاهان دارویی از جنبه پزشکی دارای اهمیت و ارزش فراوانی هستند و خواص درونی آنها می بایستی با روش های مختلفی حفظ و نگداری گردد تا به دست مشتری برسد. عموماً این گیاهان را به صورت خشک شده در عطاری ها عرضه می کنند و خشک شدن آنها نیز در سالهای اخیر توسط دستگاه خشک کن گیاهان دارویی انجام می شود.

این دستگاه ها با توجه به حساس بودن بافت گیاهان دارویی می بایستی به گونه ای طراحی و مورد استفاده قرار گیرند که خواص این گیاهان را در فرآیند خشک کردن نابود نکنند. هم اکنون انواع و مدل های مختلفی از دستگاه خشک کن گیاهان دارویی در بازار موجود است که می توان با توجه به اهداف و برنامه ها، از هر کدام از آنها با خیالی راحت استفاده کرد.

محصولات پیشنهادی: خشک کن میوه

 

با کیفیت ترین دستگاه خشک کن گیاهان دارویی

بهترین دستگاه خشک کننده گیاهان دارویی را می توان اینگونه نام برد:

  • دستگاه خشک کن گیاهان دارویی خانگی:

  • دستگاهی در ابعاد مختلف (ارتفاع ۱ متر تا ۲ متر) می باشد که دارای یک مخزن بوده و بین ۱۵ تا ۳۰ عدد سینی در آن جای دارد. می توان آن را در گوشه ای از حیاط یا پارکینگ منزل و یا حتی اتاق جای داد و به راحتی اقدام به تولید گیاهان دارویی خشک کرد. کم صدا بوده و از چند المنت برقی یا گازوئیل و یا گاز برای تولید گرما استفاده می کند. قیمتی بسیار مقرون به صرفه نیز دارد.
  • دستگاه خشک کن گیاهان دارویی خلاء:

  • بهترین و مناسب ترین دستگاه جهت خشک کردن انواع گیاه دارویی ست زیرا تمامی محصولات را به دور از هوا و در شرایط خلاء خشک و رطوبت گیری می نماید. قیمتی بیش از ۲۵ میلیون تومان ( در حال حاضر ) دارد و میزان تولید گیاه دارویی خشک در آن به شدت بالاست. کیفیت مواد خروجی نیز باورنکردنی ست!

 

محصولات مرتبط: میوه خشک کن 

  • دستگاه خشک کن گیاهان دارویی آفتابی:

  • از آنجایی که بسیاری از گیاهان دارویی در مناطق نیمه خشک و حتی خشک کشور وجود داشته و یا پرورش می یابند می توان گفت یکی از بهترین گزینه ها، استفاده از دستگاه خشک کننده گیاهان دارویی خورشیدی ست که ابتدا با نور خورشید قسمتی از دستگاه داغ شده سپس توسط فن های قدرتمند، هوای داغ به سمت مخزن گیاهان هدایت و به این شکل بهترین گیاهان دارویی خشک تولید خواهد شد.
  • دستگاه خشک کن گیاهان دارویی دوکابین:

  • دستگاهی بسیار مفید و پرفروش است که به راحتی، توانایی پاسخگویی به نیاز تولید مقدار بسیار فراوانی گیاه دارویی خشک را خواهد داشت. سیستم کاملاً هوشمند کنترل کیفیت و برق مصرفی، به همراه بدنه بسیار مقاوم همراه با بدنه کاملاً عایق در مقابل دما و صدای محدود، از قابلیت های این دستگاه است. ابعاد دستگاه بین ۲ تا ۲٫۵ متر ارتفاع، حدوداً ۳متر عرض و تقریباً ۱۲۰ سانتیمتر عمق می باشد و دارای بیش از ۵۰ سینی بزرگ است.

هر کدام از این دستگاه ها را می توان به راحتی به کار گرفت و بهترین گیاهان دارویی خشک را تولید کرد.

ماشین سازی