دستگاه خشک کن گل محمدی

توضیحات

توضیحات

دستگاه خشک کن گل محمدی

گل محمدی یکی از زیباترین، خوش عطرترین و دوست داشتنی ترین انواع گل رز است که در سراسر جهان شناخته شده است. این گل زیبا علاوه بر زیبایی و عطر مناسب، خواص دارویی و تغذیه ای بسیار فراوانی دارد که بسیاری از افراد را بر آن داشته تا این گل زیبا را پرورش داده و به صورت خشک روانه بازار نمایند. دستگاه خشک کن گل محمدی این وظیفه را به خوبی انجام می دهد.

به علت حساس بودن و به شدت ظریف بودن گلبرگ های این گل ، بسیار واجب است که دستگاه خشک کن گل محمدی از دقت بالایی برخوردار بوده و در حین خشک کردن کمترین آسیب را متوجه بافت و مواد مفید درون آن نماید به همین جهت در ساخت و تولید و تنظیم این دستگاه ها دقت فراوانی شده است.

این دستگاه ها انواع بسیار فراوانی دارند که در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

  • دستگاه خشک کن گل محمدی خورشیدی:

  • معمولاً باغهای بزرگ پرورش این گل در مناطق نیمه خشک و خشک کشور قرار دارد در نتیجه بهترین گزینه، استفاده از دستگاه آفتابی ست. دستگاهی با کارایی مناسب و تولید فراوان گل محمدی خشک. می توان به سرعت و به راحتی این دستگاه را در کنار باغ پرورش گلها و یا در کنار کارگاه فرآوری گل دایر نمود.
  • برای مطالعه: دستگاه های میوه خشک کن
  • دستگاه خشک کن گل محمدی تک کابین نیمه صنعتی:

  • ارتفاعی در حدود ۲ متر (به اندازه یک یخچال) و عرضی در حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر دارد. به صورت دوگانه یا سه گانه سوز تولید می شود و می تواند از گازوئیل، گاز و برق برای تولید گرما جهت خشک کردن گلها استفاده نماید. به شدت کم صداست و عمر بالایی دارد. قیمت آن بسیار مناسب و مقرون به صرفه است و هر فردی با هر سطح مالی را، راضی خواهد کرد. میزان تولید در آن نیز بیش از دهها کیلوگرم در روز (بسته به دفعات استفاده) می باشد.
  • دستگاه خشک کن گل محمدی صنعتی چهارکابین:

  • دستگاهی به طول بیش از ۴ متر و ارتفاع بیش از ۲ متر است. دارای بیش از ۱۰۰ سینیِ ۷۰ تا ۱۰۰ سانتیمتری ست که توانایی دریافت بیش از ۴۰۰ کیلوگرم گل محمدی در هر بار تغذیه دستگاه را دارد. میزان خروجی نیز به شدت مناسب است. سیستم PLC در این دستگاه، به شدت قدرتمند و باکیفیت است و مراحل کار را تحت نظر دارد. در حال حاضر قیمتی بیش از ۲۵ میلیون تومان خواهد داشت.
  • دستگاه خشک کن گل محمدی خانگی ۱ متری:

  • بسیار جمع و جور بوده و حتی می توان آنرا کنج اتاق منزل نیز قرار داد. با مشعل گازی یا المنت برقی گرما تولید می کند و دارای بیش از ۱۰ سینی بزرگ است. در هر بار تغذیه دستگاه می توان تقریباً بیش از ۴۰ کیلوگرم گل محمدی در آن ریخت و دستگاه را روشن کرد. به شدت مقرون به صرفه نیز هست.

شاید بتوان به جرات گفت در حال حاضر بهترین دستگاه های خشک کن گل محمدی همین دستگاه هایی ست که ذکر شد؛ پرقدرت و پرتولید.

نویسنده: طیب عالی