دستگاه خشک کن گازوئیلی

توضیحات

توضیحات

دستگاه خشک کن گازوئیلی

برای تامین گرما و حرارت مورد نیاز جهت خشک کردن میوه، سبزی و… در دستگاههای خشک کن می توان از انرژی برق، گاز، گازوئیل و حتی انرژی خورشیدی استفاده کرد که این موضوع دقیقاً بستگی به شرایط سفارش دهنده خواهد داشت. اما در دستگاه خشک کن گازوئیلی می توان به نوعی نسبت به مقرون به صرفه تر بودن نسبت به انرژی برق به شدت امیدوار بود.

محصولات مشابه: دستگاه میوه خشک کن 

 

در دستگاه خشک کن گازوئیلی ابتدا مشعلی نسبتاً بزرگ و قدرتمند در محفظه ای جداگانه روشن شده و گرمای بسیار مناسبی ایجاد می نماید سپس با فعالیت فن های دستگاه، حرارت به سمت مخزن و سینی های دستگاه که میوه یا سبزیجات و یا… برای خشک کردن در آن قرار دارند هدایت می گردد. به این شکل، دستگاه گازوئیلی خشک کن به راحتی اقدام به چیپسی کردن مواد خواهد کرد.

می توان مشعل دستگاه خشک کن گازوئیلی را به شکلی تنظیم کرد که هم بتوان از گاز شهری و هم از گازوئیل به شکل دوگانه یا دوگانه سوز استفاده کرد. از آنجایی که ممکن است در برخی مناطق یا شرایط، امکان تامین یکی از این دو سوخت وجود نداشته باشد، دوگانه سوز بودن این دستگاه ها، مزیتی بسیار بزرگ برای ادامه روند تولید و متوقف نشدن کار است.

 

کیفیت مواد تولید شده در دستگاه خشک کن گازوئیلی

با توجه به اینکه سوخت گازوئیل به راحتی قادر خواهد بود گرمای فراوانی را به صورت مستمر و مداوم به کمک مشعل قدرتمند دستگاه ایجاد نماید در نتیجه می توان نسبت به یکنواخت بودن گرمای تولیدی و ثابت بودن روال کار مطمئن بود. عدم تغییر در مراحل مختلف خشک کردن مواد، یکی از مهمترین شرایط جهت تولیداتی مرغوب و یکنواخت است.

مشتری پسند بودن محصولات خشک تولید شده، شرطی مهم در تولید انواع میوه، گوشت و سبزی خشک است. تمامی این موارد در طراحی و تولید دستگاه خشک کن گازوئیلی به دقت رعایت گردیده است.

بیشتر بخوانید: دستگاه خشک کن میوه 

 

عایق بندی و میزان صدای دستگاه خشک کن گازوئیلی

با توجه به دقت بسیار فراوان در تولید اینگونه دستگاه ها می توان به جرات ادعا کرد که دستگاه های گازوئیلی یکی از کم صداترین انواع دستگاه خشک هستند که می توان از آنها در هر مکانی استفاده کرد.

همچنین استفاده از مواد عایق بسیار باکیفیت پشم سنگ در بدنه توانسته به خوبی سدی محکم در نفوذ گرمای داخل دستگاه به بیرون باشد. به این شکل، هم محیط کار از افزایش دما در امان مانده و هم از اتلاف انرژی جلوگیری خواهد شد.

 

ماشین سازی