دستگاه خشک کن کشک

توضیحات

توضیحات

دستگاه خشک کن کشک

کشک یک ماده غذایی بسیار مقوی ست که مصرف آن فقط مربوط به گذشته ها نیست بلکه هم اکنون نیز مصارف متعدد خود را دارد. برای تولید این ماده غذایی خوشمزه از ماست و نمک البته با چند تغییر کوچک استفاده می شود. کشک ها پس از تولید در مراحل اولیه، می بایستی خشک و رطوبت گیری شوند که این کار توسط دستگاه خشک کن کشک انجام می شود.

در گذشته این کار توسط نور و گرمای آفتاب در محیط باز انجام می شد اما امروزه با ورود دستگاه خشک کن کشک می توان روزانه چندصد کیلوگرم تا چند تن کشک بسیار باکیفیت تولید و خشک کرد. این دستگاه ها در انواع و قدرت های مختلفی تولید و عرضه می شوند که هر کدام برای تولید مقدار مشخصی کشک خشک مناسب خواهد بود. بد نیست با چند نوع از بهترین دستگاه های کشک خشک کن آشنا شویم:

محصولات مرتبط: میوه خشک کن 

 

بهترین دستگاه خشک کن کشک

  • دستگاه خشک کن کشک تونلی
  • چنانچه قصد تولید کشک در حجمی بسیار انبوه و تامین نیاز حجمی وسیع از بازار کشور را داشته باشید این دستگاه بهترین گزینه برای شماست. قدرت تولید روزانه بیش از ۱ تن کشک را داشته و از کیفیت بالایی برخوردار است. می توان طبق سفارش، طول و درازای دستگاه را از ۹ تا ۱۲ متر و حتی بیشتر! تعیین کرد. بدنه به شدت عایق بندی شده و سیستم گرمایی نیز باکیفیت و با انرژی گاز یا المنت های برقی و یا گازوئیل تامین می شود. قیمت دستگاه نیز بیش از ۸۰ میلیون تومان (در زمان حاضر) می باشد.
  • دستگاه خشک کن کشک خانگی:

  • همیشه هم قرار نیست کشک ها در مکانی رسمی و کارگاه های تولیدی، ساخته شوند. می توان در منزل نیز اقدام به این کار کرد. دستگاه خانگی خشک کن کشک با ابعادی در حدود ۲ متر ارتفاع و عرضی تقریباً ۱ تا ۱٫۵ متر بهترین گزینه برای استفاده و تولید در منزل است. یک مخزن یا کابین دارد و بیش از ۲۵ سینی در خود جای داده است. از گاز یا گازوئیل و حتی برق برای خشک کردن استفاده می کند و با توجه به مارک و برند، قیمتی بین ۴ تا ۱۵ میلیون تومان خواهد داشت.

دستگاه خشک کن کشک خورشیدی:

محصولات پیشنهادی: خشک کن میوه

  • می توان این دستگاه را در مناطق خشک و نیمه خشک کشور به سبب میانگین مناسب روزهای آفتابی به راحتی استفاده کرد. کشک ها در سینی چیده شده و در مخزن جای می گیرند، در سمتی دیگر نور آفتاب دستگاه را داغ و هوای گرم به سمت مخزن کشک ها توسط چندین فن قدرتمند هدایت می شود. این دستگاه به شدت مناسب برای مناطق آفتابی و گرم کشور است. میزان تولید روزانه آن نیز بسیار مناسب است.

می توان از هر کدام از این دستگاه های تولید کشک خشک به بهترین شکل ممکن برای خشک کردن مقدار بسیار فراوانی کشک استفاده کرد تا جایی که برخی از آنها قادر به تامین نیاز چندین استان! بصورت مستمر نیز هستند. استفاده از آنها بهترین بهره مالی را در پی خواهد داشت.

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی