دستگاه خشک کن زرشک

توضیحات

توضیحات

دستگاه خشک کن زرشک

زرشک میوه ای خوشمزه و بسیار پرکاربرد است. از مصارف دارویی مانند ضدالتهاب گرفته تا مصارف غذایی مانند زرشک پلو با مرغ! این میوه پاییزی خوش طعم و سرشار از خواص مفید نباید فقط در این فصل مورد استفاده قرار گیرد بلکه می بایستی راهکاری برای ماندگاری طولانی مدت و مصرف در تمام فصول سال پیدا کرد که هیچ راهکاری بهتر از خشک کردن توسط دستگاه خشک کن زرشک نیست.

این کار دهه هاست انجام می شود و به این شکل می توان زرشک خشک را در هر فصلی تهیه و مصرف کرد. دستگاه خشک کن زرشک با راهکاری ساده اما به شدت مفید این کار مهم را انجام می دهد. این دستگاه توسط حرارت، در هر بار پر کردن، می تواند از ۱ کیلو تا بیش از ۱ تن ورودی داشته باشد. میزان خروجی دستگاه نیز بستگی به میزان ورودی و نوع دستگاه دارد.

محصولات مرتبط: میوه خشک کن 

انواع مختلف دستگاه خشک کن زرشک

می توان بهترین دستگاه زرشک خشک کن را اینگونه نام برد:

  • دستگاه خشک کن زرشک خانگی (آشپزخانه ای):

  • دستگاهی کوچک در ابعادی حدوداً ۵۰ در ۵۰ است که مانند مولینکس روی کابینت آشپزخانه جای می گیرد. دارای ۸ تا ۱۰ سینی کوچک است و می توان توسط آن مقدار محدودی زرشک در منزل خشک کرد.
  • دستگاه خشک کن زرشک کانتینری:

  • دستگاهی بسیار بزرگ با طولی حدوداً ۱۲ متر است که می توان ابعاد آن را به صورت سفارشی کم یا زیاد کرد. برخی مدل ها، دارای سه طبقه در داخل و تسمه نقاله ای بوده به شکلی که زرشک ها را بر روی آن چیده و به حرکت در می آورند. برخی دیگر دارای بیش از ۱۰۰۰ سبد بزرگ که می توانند در هر بار، بیش از ۱ تن ورودی داشته باشند. این دستگاه ها بهترین گزینه برای خشک کردن زرشک در تناژ بسیار بالا هستند. استفاده از دستگاه بسته بندی مرغوب در کنار دستگاه کانتینری می تواند فروش شما را به راحتی تضمین نماید.
  • دستگاه خشک کن زرشک ۸ کابین:

  • دستگاهی قدرتمند و غول آسا و دارای ۸ مخزن بسیار بزرگ است. تعداد سینی ها در آن مجموعاً بیش از ۲۰۰ عدد بوده که می تواند در هر بار بیش از ۸۰۰ کیلوگرم زرشک را دریافت و مقدار بسیار مناسبی زرشک خشک تولید نماید. سیستم برق و کنترل PLC در آن از نوع مرغوب و جنس بدنه نیز به شدت باکیفیت است.

محصولات پیشنهادی: خشک کن میوه

  • دستگاه خشک کن زرشک خلاء:

  • همانگونه که از نامش پیداست زرشک ها پس از وارد شدن در دستگاه، در شرایط خلاء و به دور از هوا، خشک خواهند شد که همین مورد یکی از بزرگترین مزیت های این دستگاه باکیفیت است. زرشک خشک تولید شده توسط این دستگاه از مرغوبیت بسیار بالاتری برخوردار است. حجم تولید روزانه نیز بستگی به تعداد دفعات استفاده و میزان تغذیه دستگاه در هر بار خواهد داشت.

این دستگاه ها از بهترین و پرتولیدترین دستگاه های تولید زرشک خشک هستند البته به غیر از دستگاه خانگی (آشپزخانه ای!) که حجمی محدود و تولیدی نسبتاً اندک برای مصارف خانگی دارد.

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی