توضیحات

توضیحات

دستگاه خشک کن ذغال

دستگاه خشک کن ذغال در مراحل تولید این محصول پر مصرف، بسیار لازم و ضروری ست و می بایستی از آن حتماً در مراحل گوناگون تولید ذغال استفاده کرد. با توجه به وجود تعداد بسیار زیاد رستوران ها، چلوکبابی ها و همچنین مصارف فراوان آن توسط مردم در انواع پیک نیک و گردش های مختلف، میزان مصرف ذغال به شدت بالا و دارای آمار غافلگیر کننده ای است بنابر این ورود به این شغل می تواند درآمد مناسبی داشته باشد.

عملکرد دستگاه خشک کن ذغال

این دستگاه با توجه به رطوبت دار بودن ذغال پس از تولید چه در نوع سنتی و چه در نوع صنعتی که در انواع و فرم های مختلف و به صورت فشرده تولید می شوند می بایستی حتماً مورد استفاده قرار گیرد تا رطوبت اضافی آن گرفته شده و محصول نهایی به صورت کاملاً خشک و آماده، به دست مشتری برسد.

در دستگاه خشک کن ذغال که می تواند در انواع و اقسام مختلفی و با ظاهری گوناگون عرضه شود می توان برخلاف دستگاه های خشک کن میوه و سبزیجات، به صورت کاملاً فشرده ای ذغالها را بر روی هم چید و سپس درب دستگاه را بسته و آن را روشن کرد تا رطوبت موجود در آن، به سرعت و با کیفیت بسیار مناسبی خارج گردد.

انرژی مورد استفاده در این دستگاه برای دمیدن هوای گرم به تمامی قسمت های دستگاه توسط برق تامین و برای خشک کردن ذغال ها نیز از انرژی گاز و گازوئیل می توان استفاده کرد.

برق مصرفی در دستگاه ذغال خشک کن هم می تواند تک فاز بوده و هم سه فاز، این بسته به نوع دستگاه و میزان تولید و فشار و راندمان کاری خواهد داشت.

تمامی دستگاه ها می بایستی دارای سیستم بسیار دقیق کنترل میزان حرارت و دما و همچنین کنترل وضعیت دستگاه باشند تا مراحل خشک کردن ذغال ها با دقت فراوانی انجام شود. قیمت دستگاه خشک کن ذغال نیز از چیزی در حدود ۵ میلیون تومان آغاز و تا مبالغ بسیار بیشتر ادامه دارد.

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی