دستگاه خشک کن ذغال

توضیحات

توضیحات

دستگاه خشک کن ذغال در مراحل تولید این محصول پر مصرف، بسیار لازم و ضروری ست و می بایستی از آن حتماً در مراحل گوناگون تولید ذغال استفاده کرد. با توجه به وجود تعداد بسیار زیاد رستوران ها، چلوکبابی ها و همچنین مصارف فراوان آن توسط مردم در انواع پیک نیک و گردش های مختلف، میزان مصرف ذغال به شدت بالا و دارای آمار غافلگیر کننده ای است بنابر این ورود به این شغل می تواند درآمد مناسبی داشته باشد.

بیشتر بخوانید: دستگاه خشک کن میوه 

عملکرد دستگاه خشک کن ذغال

این دستگاه با توجه به رطوبت دار بودن ذغال پس از تولید چه در نوع سنتی و چه در نوع صنعتی که در انواع و فرم های مختلف و به صورت فشرده تولید می شوند می بایستی حتماً مورد استفاده قرار گیرد تا رطوبت اضافی آن گرفته شده و محصول نهایی به صورت کاملاً خشک و آماده، به دست مشتری برسد.

در دستگاه خشک کن ذغال که می تواند در انواع و اقسام مختلفی و با ظاهری گوناگون عرضه شود می توان برخلاف دستگاه های خشک کن میوه و سبزیجات، به صورت کاملاً فشرده ای ذغالها را بر روی هم چید و سپس درب دستگاه را بسته و آن را روشن کرد تا رطوبت موجود در آن، به سرعت و با کیفیت بسیار مناسبی خارج گردد.

انرژی مورد استفاده در این دستگاه برای دمیدن هوای گرم به تمامی قسمت های دستگاه توسط برق تامین و برای خشک کردن ذغال ها نیز از انرژی گاز و گازوئیل می توان استفاده کرد.

برق مصرفی در دستگاه ذغال خشک کن هم می تواند تک فاز بوده و هم سه فاز، این بسته به نوع دستگاه و میزان تولید و فشار و راندمان کاری خواهد داشت.

محصولات مشابه: دستگاه میوه خشک کن 

تمامی دستگاه ها می بایستی دارای سیستم بسیار دقیق کنترل میزان حرارت و دما و همچنین کنترل وضعیت دستگاه باشند تا مراحل خشک کردن ذغال ها با دقت فراوانی انجام شود. قیمت دستگاه خشک کن ذغال نیز از چیزی در حدود ۵ میلیون تومان آغاز و تا مبالغ بسیار بیشتر ادامه دارد.

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی