دستگاه خشک کن توتون و تنباکو

توضیحات

توضیحات

 

دستگاه خشک کن توتون و تنباکو در انواع مختلفی در بازار موجود است که هر کدام به شیوه ای خاص اقدام به رطوبت گیری و نهایتاً خشک کردن برگ های تنباکو می کند. این عملیات می بایستی طی فرآیندی کاملاً کنترل شده و دقیق انجام شود تا توتون ها دچار تغییر ماهیت و نهایتاً نابودی نشوند.

بیشتر بخوانید: دستگاه خشک کن میوه 

تنباکو یا توتون را می توان توسط دستگاه های مختلفی خشک و نهایتاً بسته بندی و به کارخانجات مصرف کننده صادر کرد اما یکی از بهترین ابزار و مناسبترین ماشین ها برای انجام این کار دستگاه خشک کن توتون و تنباکو مایکروویو است که با دقت بسیار بالایی اقدام به خشک کردن و خارج کردن آب از برگ های تنباکو می کند.

این گیاه که خاستگاهش آمریکای جنوبی و شمالی ست امروزه تقریباً در سراسر جهان کشت می شود حتی در همین شمال کشور خودمان و استان گیلان. افراد مختلف می توانند به جای استفاده از روش های سنتی و آویزان کردن برگ های بزرگ تنباکو از طناب و در مقابل نور آفتاب، از دستگاه مایکروویو برای این امر استفاده نمایند.

 

شیوه کار دستگاه خشک کن توتون و تنباکو مایکروویو

دستگاه مایکروویو ماشینی به طول بیشتر از ۷ متر و حتی بسیار بیشتر است که دارای تونلی بزرگ و طویل است و تنباکوها را در آن قرار داده و با روشن کردن دستگاه، توسط امواج مایکروویو با طول موج بسیار مناسبی که به بافت و ساختار تنباکوها آسیبی وارد نکند، فرآیند خارج کردن آب را با سرعت و دقت بسیار بالایی انجام می دهد.

دستگاه خشک کن توتون و تنباکو مایکروویو به راحتی می تواند مقدار قابل توجهی برگ تنباکو را در مدت زمان بسیار کوتاهی و با کیفیت بسیار بالایی خشک و آماده مصرف نماید. می توان با تهیه و خریداری این دستگاه پرقدرت، نسبت به تولید توتون خشک اقدام نمود.

محصولات مشابه: دستگاه میوه خشک کن 

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی