دستگاه خشک کن تمام اتوماتیک

توضیحات

توضیحات

 

بهتر است اینگونه بگوییم که یک دستگاه خشک کن تمام اتوماتیک نیازی به سرکشی و کنترل کردن های وقت و بی وقت نداشته زیرا با سیستم تمام اتوماتیک کنترل عملکرد دستگاه و همچنین مواردی مانند PLC در آن به راحتی تمامی مراحل مانند برق مصرفی، عملیات رطوبت کشی و مکش به بیرون و سایر موارد به سهولت انجام می شود.

محصولات پیشنهادی: دستگاه خشک کن

 

این دستگاه قابلیت خشک کردن تمامی مواد غذایی، کشاورزی، پروتئینی و… مانند انواع میوه و صیفی جات، گوشت مرغ و ماهی و… را داشته و به راحتی خواهد توانست مقدار مشخصی را در مدت زمان تعیین شده توسط اپراتور خشک نماید. ممکن است گاهی ماده تزریقی (موادی که داخل دستگاه برای خشک شدن قرار می گیرد) چیزی مانند انگور باشد که قاعدتاً زمان و شرایط لازم برای خشک کردن آن در مقایسه با خشک کردن میوه ای مانند هندوانه، مقداری متفاوت خواهد بود.

 

چگونگی عملکرد دستگاه خشک کن تمام اتوماتیک

ابتدا ماده ای که قرار به خشک شدن است را داخل سبدها یا سینی های متعدد دستگاه به شکلی مرتب چیده و سینی ها را داخل دستگاه قرار می دهند. سپس دستگاه روشن و تنظیمات دما و زمان از طریق سیستم هوشمند و توسط اپراتور انجام می شود. دستگاه خشک کن تمام اتوماتیک انرژی مورد نیاز جهت گرم کردن فضای درون دستگاه را به سه  شکلِ برقی (المنت)، گازی و گازوئیلی تامین خواهد کرد.

گرمای ایجاد شده توسط فن ها در تمام قسمت های درونی دستگاه و مابین طبقات به گردش درآمده و به این شکل تمامی مواد و محصولات درون دستگاه به بهترین شکل ممکن خشک خواهد شد.

محصولات مرتبط: دستگاه میوه خشک کن

جنس بنده و قطعات دستگاه خشک کن تمام اتوماتیک

دستگاه های خشک کن تمام اتوماتیک به سبب کارکرد طولانی مدت در طول روز می بایستی از بهترین مواد و قطعات تهیه گردند. در این دستگاه ها جنس بنده به صورت ترکیبی، هم از گالوانیزه و هم از استیل ضد زنگ تهیه می شود. تابلو برق دستگاه از بهترین نوع و به شدت در مقابل کارکرد طولانی مدت و در مقابل تغییرات دمایی، مقاومت خواهد داشت.

در دستگاه خشک کن تمام اتوماتیک از بهترین سیستم کنترل PLC استفاده خواهد شد تا بهترین عملکرد و در نتیجه بهترین محصول خشک از دستگاه خارج گردد. عایق بندی دستگاه از بهترین نوع پشم سنگ بوده تا جایی که کمترین تفاوت دمایی نسبت به داخل و بیرون احساس گردد. دستگاه به شدت بیصدا و همچنین از نظر مصرف سوخت نیز تا حد ممکن کم مصرف است.

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی