دستگاه خشک کن تخمه

توضیحات

توضیحات

 

دستگاه خشک کن تخمه دستگاهی بسیار مناسب و پرسرعت در خشک کردن و به اصطلاح تفت دادن تخمه هاست. از این دستگاه نه تنها در خشک کردن تخمه ها بلکه در خشک و تفت دادن آجیل نیز به وفور استفاده می شود. تخمه ها پس از برداشت، تازه و آبدار است و به مرور مقداری از رطوبت آن کشیده می شود.

بیشتر بخوانید: دستگاه خشک کن میوه 

برای خشک کردن نهایی و تفت دادن تخمه می توان از این دستگاه خشک کن تخمه استفاده کرد. دستگاهی هوشمند که می توان با تنظیم دما و زمان، مقدار مشخصی تخمه را در آن ریخت و پس از مدتی، تخمه های داغ و بسیار خشک و ترد را از دستگاه خارج کرد.

 

چگونگی خشک کردن تخمه توسط دستگاه خشک کن تخمه

تخمه مانند هر محصول دیگری پس از برداشت، تازه و آبدار است و می بایستی به شکلی اصولی خشک گردد و بهترین وسیله برای اینکار دستگاه تخمه خشک کن می باشد. این ماشین قدرتمند دارای یک ورودی در جلوی دستگاه و مخزنی دوار در داخل است که پس از باز کردن درب دستگاه، تخمه ها را داخل آن ریخته و پس از بستن درب، دمای ایجاد شده توسط شعله دستگاه را تنظیم می کنند.

دستگاه شروع به کار کرده و مخزن با گردش های پی در پی و همچنین استفاده از گرمای بسیار ایده آل مشعل، تخمه ها را به سرعت و با کیفیت بسیار بالایی خشک می کند. پس از اینکه تخمه ها توسط دستگاه خشک کن تخمه خشک شدند می توان با باز کردن درب دستگاه آنها را خارج نمود. به محض باز کردن درب، مشعل نیز خاموش می شود تا مشکلی ایجاد نگردد.

محصولات مشابه: دستگاه میوه خشک کن 

کیفیت تخمه های تولید شده و خشک شده به این شیوه یعنی تفت دادن آنها، آنچنان بالاست که تقریباً می توان گفت تمامی تخمه های موجود در بازار، فقط به همین شیوه خشک و آماده عرضه به بازار می شوند.

با خرید این دستگاه و تامین تخمه، می توان درآمد بسیار مناسبی به دست آورد.

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی