دستگاه خشک کن بادام زمینی

توضیحات

توضیحات

می توان بادام زمینی را یکی از بهترین و خوشمزه ترین تنقلات و حتی مواد غذایی دانست که میزان مصرف آن نیز بسیار بالاست. بهترین شغل و البته سودآورترین شغل می تواند خشک کردن بادام زمینی و بودادن آن برای عرضه و فروش در بازار باشد. این کار را می توان به کمک دستگاه خشک کن بادام زمینی به درستی و با کیفیت بسیار بالا انجام داد.

بیشتر بخوانید: دستگاه خشک کن میوه 

 

دستگاه خشک کن بادام زمینی دستگاهی بزرگ، معمولاً در ابعاد ۲ متر طول، ۱ متر عرض و حدوداً ۱۸۰ سانتیمتر ارتفاع است (البته در دستگاه های گوناگون متغیر است) که قدرت و سرعت بالایی در خشک کردن بادام زمینی و همچنین انواع آجیل و حتی قهوه و… دارد. می توان در هر بار پرکردن و روشن کردن این دستگاه، حدوداً ۱۰۰ کیلوگرم وارد دستگاه و از آن خارج کرد (با توجه به تصمیم اپراتور، متغیر است).

عملکرد دستگاه خشک کن بادام زمینی

شیوه کار نیز بسیار راحت است؛ بادام ها را از طریق ورودی دستگاه که معمولاً در بالای دستگاه  قرار داشته و مانند قیفی بزرگ است وارد دستگاه کرده و مخزن شروع به گردش می کند. مشعل دستگاه نیز که به شدت پر قدرت و پر حرارت است ایجاد گرما کرده و به این شکل بادام ها خشک و البته سرخ می شوند. بو داده کردن بادام زمینی و سایر خشکبار توسط این دستگاه خشک کن بادام زمینی به راحتی و با کیفیت بسیار بالایی انجام می شود.

محصولات مشابه: دستگاه میوه خشک کن 

 

از دیگر مشخصات دستگاه خشک کن بادام زمینی می توان به این موارد اشاره کرد:

  • جنس درام از استیل بسیار مقاوم در برابر حرارت و وزن و همچنین مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدن
  • برق مورد استفاده، هم بصورت تکفاز و هم بصورت سه فاز
  • عایق بندی بسیار ایده آل در بدنه جهت جلوگیری از هدر رفت و تبادل بی دلیل حرارت
  • قدرت تولید صدها کیلوگرمی انواع آجیل و خشکبار خشک و بوداده در روز

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی