دستگاه خشک کن انبه

توضیحات

توضیحات

دستگاه خشک کن انبه

انبه یکی از شاهکارهای خلقت است. این میوه بسیار خوشمزه به «پادشاه میوه ها» مشهور است و دارای خواص بسیار فراوانی برای زنان باردار، تقویت سیستم ایمنی و… می باشد. می توان انبه را علاوه بر مصرف به شکل تازه به صورت خشک نیز تهیه و مصرف کرد. دستگاه خشک کن انبه برای تولید انبه خشک، سالیان زیادی ست به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.

این دستگاهِ بسیار مفید و البته پر قدرت دارای انواع بسیار متنوعی ست

  • دستگاه تک کابین
  • دستگاه دوکابین
  • دستگاه چهارکابین
  • دستگاه تونلی

هر کدام از این دستگاه ها قدرت و ظرفیت متنوعی در خشک کردن انبه و تولید انبه خشک دارند.

 

شیوه کار دستگاه خشک کن انبه در مدل تونلی

شکل و شیوه خشک کردن انبه در تمامی دستگاه ها تقریباً به یک شکل است. و اما در دستگاه خشک کن انبه تونلی:

دستگاه تونلی دارای ابعادی بیش از ۹ متر و بیش از ۱۰۰۰ عدد سینی یا سبد در داخل آن می باشد. ابتدا انبه را به درستی شسته و سپس توسط دستگاه اسلایسر (برش زن میوه) به قطعات مرتب در اندازه های یکسان برش می زنند.

سپس این انبه های برش خورده را داخل سبدها یا سینی های دستگاه قرار داده و دستگاه روشن می شود. بسته به نوع تنظیم دما توسط اپراتور، مدت زمان خشک کردن انبه ها متفاوت خواهد بود اما هر چه دما مناسبتر و دستگاه مرغوب تر باشد، کیفیت انبه خشک تولید شده بسیار بالاتر خواهد بود.

 

قیمت دستگاه خشک کن انبه

قیمت اینگونه دستگاه ها با توجه به قدرت و کیفیت دستگاه متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال دستگاه تک کابین در حال حاضر قیمتی بیش از ۵ میلیون تومان، دستگاه چهارکابین قیمتی در حدود ۴۰ میلیون تومان و دستگاه تونلی نیز کمی بیش از ۹۰ میلیون تومان قیمت دارند.

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی