دستگاه خشک کن آلوورا – آلوئه ورا

توضیحات

توضیحات

 

دستگاه خشک کن آلوورا یا آلوئه ورا یکی از دستگاه ها و ماشین های بسیار پرقدرت و درآمدزاست که هر فردی می تواند با خرید آن، نسبت به تولید آلوئه ورا خشک اقدام نماید. از آنجایی که گیاه آلوئه ورا بسیار مفید و سرشار از فواید بینظیر است می توان آن را به صورت خشک شده نیز مصرف کرد.

بیشتر بخوانید: دستگاه خشک کن میوه 

نه تنها دستگاه خشک کن آلوورا  ورا بلکه آفتاب نیز می تواند در تولید آلوورا خشک به کار گرفته شود اما استفاده از دستگاه خشک کن آلوئه ورا سرعت، دقت، بهداشت و کیفیت بالایی در محصول نهایی خواهد داشت. می توان توسط اینگونه دستگاه ها روزانه از صدها کیلو تا چند تن آلوئه ورا خشک تولید و به فروش رساند.

 

شیوه خشک کردن آلوئه ورا توسط دستگاه خشک کن آلوورا یا آلوئه ورا

به صورت کلی هر کدام از دستگاه های خشک کن آلوئه ورا مکانیسمی مشابه دارند، فقط قدرت تولید و گاهی نیز شیوه خشک کردن در برخی از آنها مثلاً در دستگاه خلاء با سایر دستگاه ها کمی فرق دارد.

هر دستگاه خشک کننده آلوورا دارای کابین و سینی هایی برای چیدن آلوئه ورا بر روی آنهاست. می توان و البته باید آلوورا ابتدا برش خورده و سپس در سینی ها چیده شوند تا کیفیت بهتری پس از خشک شدن داشته باشند. پس از این مرحله، سینی ها در دستگاه به صورت طبقاتی چیده شده و دستگاه روشن خواهد شد.

محصولات مشابه: میوه خشک کن 

هر دستگاه خشک کن  آلوئه ورا با هر ترکیبی، گرمای مورد نیاز را یا توسط برق یا گاز یا گازوئیل تامین و سپس توسط فن های پرقدرت، هوای گرم به تمامی طبقات هدایت شده و به این شکل، آلوئه ورا خشک تولید می شود.

این گیاه پرفایده را می توان برای افزایش ایمنی، دیابت، تقویت پوست و… مصرف کرد.

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی