دستگاه خشک کن آلوبخارا و آلوچه

توضیحات

توضیحات

دستگاه خشک کن آلوبخارا و آلوچه

آلوچه و آلوبخارا از میوه های بهاری و تابستانی و فصول گرم سال هستند. میوه هایی ترش و شیرین که طعم جذاب و پرطرفدار آنها، از سالهای دور برخی را بر آن داشته تا این میوه های آبدار خوشمزه را برای استفاده در فصولی که در دسترس نیستند خشک کرده و بفروش برسانند. ابتدا اینکار توسط دست و نور آفتاب انجام می شد اما امروزه به کمک دستگاه خشک کن آلوبخارا و آلوچه انجام می شود.

محصولات مشابه: دستگاه میوه خشک کن 

 

دستگاه خشک کن آلوبخارا و آلوچه یک دستگاه پرقدرت با ابعاد متنوع است که البته در تمامی این دستگاه ها با هر قدرت و ظاهری، شیوه کار به یک شکل است؛ آلوچه ها داخل دستگاه و بر روی سینی های دستگاه در ردیف های مناسب چیده شده و داخل دستگاه قرار داده می شوند. سپس دستگاه روشن شده و توسط شعله های تولید گرما و یا هیترهای تولید گرما، حرارت ایجاد شده و این حرارت توسط فن دستگاه در تمامی طبقات به گردش در می آید تا به تدریج و در چند ساعت آلوبخارا و آلوچه ها خشک و خوشمزه شوند.

 

میزان تولید روزانه دستگاه خشک کن آلوبخارا و آلوچه

با توجه به اینکه هر دستگاه خشک کن آلوبخارا و آلوچه میزان پذیرش متفاوتی میوه خواهد داشت در نتیجه میزان تولید در هر دستگاه نیز متفاوت خواهد بود اما به صورت تقریبی و نسبی می توان میزان تولید در برخی از دستگاه های خشک کن آلوچه و آلوبخارا را به این شکل عنوان کرد:

– دستگاه تک کابین: بیش از ۲۰۰ کیلوگرم

– دستگاه دوکابین: بیش از ۳۰۰ کیلوگرم

– دستگاه شش کابین: بیش از ۱۰۰۰ کیلوگرم

– دستگاه خلاء: بیش از ۱ تن

– دستگاه تونلی: بیش از ۲ تن و حتی بیشتر

– دستگاه خورشیدی: چند صد کیلوگرم در روز

تمامی این دستگاه ها، قابل استفاده برای افراد مختلف با شرایط متنوع هستند.

بیشتر بخوانید: دستگاه خشک کن میوه 

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی