دستگاه خشک کن آجیل

توضیحات

توضیحات

آجیل یکی از پرمصرف ترین انواع تنقلات و خشکبار در ایران است. مناسبت های مختلف در فرهنگ ما، استفاده از آجیل را به شدت رونق بخشیده است به همین سبب کارگاههای متنوعی هر روزه در حال تولید و خشک کردن انواع آجیل با دستگاه خشک کن آجیل می باشند. این دستگاه، کارکردی بسیار مطمئن و البته سریع دارد.

دستگاه خشک کن آجیل را می توان با قیمت های متنوعی از ۵ میلیون تا ۲۰ میلیون تومان (در این تاریخ) خریداری و استفاده نمود. قدرت و سرعت آن نیز بستگی به مدلی دارد که خریداری می نمایید.

 

شیوه کار دستگاه خشک کن آجیل

دستگاه خشک کن آجیل دارای قطعات و قسمت های مختلفی از جمله سرند، سینی، تابلو برق، شعله های تولید گرما و… می باشند. هر کدام از این قطعات و ابزار وظایف خاص خود را در خشک کردن آجیل خواهند داشت.

ابتدا آجیل ها را داخل دستگاه قرار داده و دمای دستگاه را به درستی تنظیم می کنند. سپس دستگاه به تدریج نسبت به رطوبت کشی و رطوبت زدایی از آجیل ها اقدام می کند. این دستگاه برای کارایی بهتر معمولاً از برق سه فاز استفاده می کنند اما استفاده از برق تکفاز نیز در این دستگاهها، معمول است.

 

قیمت دستگاه خشک کن آجیل

می توان دستگاه آجیل خشک کن را با توجه به کارخانه و برند تولیدکننده آن و همچنین قدرت تولید آجیل توسط دستگاه، از حدوداً ۵ میلیون تومان در ابعاد و ظرفیت های پایین تا چیزی در حدود ۲۰ میلیون تومان در ابعاد بزرگتر با قدرت تولید بسیار بیشتر آجیل خریداری کرد.

برای بکارگیری این دستگاه ها نیز، فضای آنچنان وسیع و بزرگی مورد نیاز نیست بلکه می توان با توجه به مکان و فضای در دسترس خود، یک یا چند دستگاه کوچک یا بزرگ را خریداری و مشغول خشک کردن بهترین آجیل ها شد.

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی