دستگاه بسته بندی میوه خشک

توضیحات

توضیحات

دستگاه بسته بندی میوه خشک

 

میوه خشک را قطعاً استفاده کرده ایم، همان خوراکی های تُرد و خوشمزه ای که زیر دندان قرچ قروچ می کنند با طعمی بسیار دوست داشتنی. این میوه های ناب برای تغییر و دگرگونی به این شکل، از دستگاه های مختلفی استفاده می کنند تا آب فراوان خود را از دست داده و به این شکل دربیایند. همچنین این خوراک خوشمزه در بسته بندی هایی زیبا و مقاوم عرضه می شوند که این بسته بندی میوه خشک می تواند آنها را از هر گونه آلودگی و آسیب محافظت نماید.

چنین بسته بندی هایی می بایستی توسط دستگاه های مختلف انجام شود تا بتوان نسبت به دوام و کیفیت آنها اطمینان حاصل کرد. این دستگاه ها در انواع کوچک و بزرگ با قدرت بسته بندی متنوع وجود دارند که می توان توسط آنها، تمامی انواع میوه خشک را بسته بندی و برای عرضه به بازار آماده کرد. در واقع برای تبدیل یک میوه آبدار و خوشمزه به چیپس میوه و نهایتاً بسته بندی میوه خشک می بایستی چندین مرحله توسط «همکاری انسان و ابزار» طی شود.

 

ابتدا تولید میوه خشک سپس بسته بندی

برای اینکه بتوانیم میوه های خشک را بسته بندی کنیم می بایستی ابتدا مقدار مشخصی چیپس میوه تولید کرده سپس اقدام به بسته بندی نماییم. برای خشک کردن کلیه میوه ها می توان از دستگاه های گوناگونی بهره برد. چنانچه فقط رفع نیاز خانوار مد نظر باشد می توان به کمک «دستگاه میوه خشک کن خانگی» اینکار را انجام داد. این دستگاه ها می توانند با توجه به قدرت و حجم قرارگیری میوه در سینی های دستگاه، روزانه بین ۲ تا ۵ کیلوگرم میوه را خشک و تُرد نمایند. پس از این کار می توان بسته بندی میوه خشک را در منزل و با ریختن در سلفون های گوناگون و پرس کردن درب آن توسط انواع دستگاه دوخت خانگی انجام داد.

همین کار را می توان در مراکز معتبر و کارخانجات تولید میوه خشک نیز در تناژ بسیار بالا به خوبی انجام داد. اما اینجا دیگر با دستگاه های کوچک طرف نیستیم بلکه تعداد و تنوع دستگاه های صنعتی میوه خشک کن و دستگاه بسته بندی میوه خشک آنچنان بالاست که می توان بر روی تناژ بسیار بالا برنامه ریزی کرد. می توان با «دستگاه میوه خشک کن صنعتی تونلی» چندین تن به صورت روزانه تولید و توسط «دستگاه بسته بندی میوه خشک ۱۰ توزین» بسته بندی ها را انجام داد. این دو دستگاه در هماهنگی کامل با هم هستند!

 

محصولات مشابه:

دستگاه بسته بندی

 دستگاه شیرینگ

بسته بندی حبوبات

 

انواع دستگاه بسته بندی میوه خشک

می توان برای بسته بندی میوه خشک در هر میزانی که باشد از دستگاه های مختلف و در تناسب با میزان تولید استفاده کرد. مدل های بسیار متنوع برای بسته بندی تمامی انواع میوه خشک وجود دارند که می توان این دستگاه ها را عنوان کرد:

 • دستگاه بسته بندی نیمه صنعتی خانگی ریلی
 • دستگاه بسته بندی صنعتی دو توزین
 • دستگاه بسته بندی صنعتی تمام اتومات و عیب یاب چهار توزین
 • دستگاه بسته بندی صنعتی شش توزین
 • دستگاه بسته بندی ده توزین صنعتی
 • دستگاه بسته بندی وکیوم صنعتی

اینها مهمترین و پرقدرت ترین دستگاه های صنعتی بسته بندی میوه خشک هستند که هم اکنون در تمامی مراکز بزرگ و صنعتی تولید چیپس میوه در حال کار و تولید انواع میوه خشک می باشند. قدرت و سرعت تولید هر کدام از آنها با توجه به تعداد شیفت کاری و میزان انتظار صاحبان کارخانجات، متغیر خواهد بود. البته این دستگاهها علاوه بر بسته بندی میوه خشک می توانند انواع بسیار مختلفی از دیگر محصولات مانند خشکبار، داروها و مواد شیمیایی، قند و شکر، چیپس سیب زمینی و… را نیز به خوبی و به سرعت، بسته بندی و آماده نمایند.

 

ایده آل ترین بسته بندی میوه خشک

برای اینکه بتوانیم بهترین محصول را تولید و به بازار عرضه کنیم بهتر است شرایط بسته بندی صحیح را به خوبی رعایت کرده تا هم کالایی با کیفیت و مشتری پسند ارائه نموده و هم محصول تولید شده از نظر بهداشتی، در بهترین شرایط قرار داشته باشد. یک بسته بندی میوه خشک ایده آل می بایستی این شرایط را دارا باشد:

 • از مواد اولیه مرغوب و شفاف تشکیل شده باشد
 • میوه ها عاری از هر گونه اضافات و مواد زائد باشد
 • دارای علامت استاندارد باشد
 • حتماً دارای نشان و برند و مشخصات واحد تولیدی باشد
 • نوع دوخت بسته بندی میوه خشک بدون ایراد و جداشدگی باشد
 • بسته بندی میوه خشک به شکلی باشد که بتوان محتویات درون آن را به خوبی دید.

به نظر می رسد این عوامل، مهمترین ویژگی های یک بسته بندی میوه خشک مرغوب است که می تواند فقط در کارخانجات معتبر و مورد تایید ایجاد گردد.

 

دستگاه لیبل زن در کنار بسته بندی میوه خشک

در کنار بسته بندی میوه خشک مراحل مهم دیگری نیز باید انجام گردد. یکی از این مراحل تولید و بسته بندی، چسباندن لیبل یا برچسب آن کارخانه و واحدی ست که اقدام به تولید کالا کرده. برای این کار می توان از دستگاه های متفاوتی استفاده کرد. برخی از دستگاه های لیبل زن مانند «دستگاه شیرینگ لیبل» مختص لیبل زنی انواع بطری و قوطی های ایستاده طراح شده اند. برخی دیگر مانند «دستگاه لیبل چسبان دوطرفه» می توانند به صورت یکطرفه یا دوطرفه، محصول را لیبل زنی کنند. همچنین «دستگاه لیبل زن گرد» می تواند انواع برچسب مربعی، گرد، بیضی و… را بر روی بسته بندی ها بچسباند.

در مورد بسته بندی میوه خشک و لیبل زنی این محصولات می توان از چندین و چند مدل دستگاه لیبل زن استفاده کرد، که «دستگاه لیبل زن گرد» یکی از این دستگاه هاست. توسط این دستگاه به راحتی می توان لیبل زنی صدها بسته میوه خشک را انجام داد. از این دستگاه می توان در کنار سایر دستگاه ها برای تولید و عرضه بهترین بسته بندی میوه خشک استفاده کرد.

نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان، مصرف میوه های خشک به شدت افزایش یافته زیرا ماندگاری و همچنین طعم این میوه ها به شدت مناسب و ماندگار است. می توان این خوراک خوشمزه را در تمامی فصول سال به راحتی تهیه و از آنها استفاده کرد. می توان میوه هایی را که در برخی فصول به آسانی یافت نمی شود به صورت خشک تهیه و از خوردن آنها لذت برد. بسته بندی میوه خشک می تواند تضمین کننده کیفیت و نگهداری صحیح این چیپس های خوشمزه برای مدتی طولانی باشد.

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی