دستگاه بسته بندی عسل

توضیحات

توضیحات

دستگاه بسته بندی عسل

تولیدکنندگان عسل و آنهایی که عمری ست در کار پرورش زنبور عسل و کندوداری مشغولند به خوبی در حال تامین یک نیاز بسیار مهم کشور یعنی عسل مورد نیاز می باشند. این عسل تولید شده برای رسیدن به دست مصرف کننده می بایستی به شکلی زیبا و بهداشتی بسته بندی شده و رضایت مشتری را جلب نماید که همین رضایت سبب ماندگاری این حرفه خواهد شد. بسته بندی عسل را می توان هم به صورت ساده و با ابزار دستی انجام داد و به صورت کاملاً اتوماتیک و ماشینی.

قاعدتاً کار با ماشین، هم راحتتر و سریعتر و هم بهداشتی تر است و البته بیشتر مورد قبول مشتری. اما در بسیاری موارد هم لازم است تولیدکنندگان و کندوداران، خودشان بلافاصله پس از برداشت عسل ها از کندو، برای جلوگیری از آلودگی آنها را به اَشکال مختلف بسته بندی نمایند. می توان بسته بندی عسل را به شکلی ساده انجام داد و یا به شکلی کاملاً شکیل و زیبا. این بستگی به سیاست کاری تولیدکنندگان و قدرت بازاریابی آنها برای محصولاتشان دارد.

 

محصولات مشابه:

 دستگاه شیرینگ

بسته بندی حبوبات

 

انواع بسته بندی عسل

می توان برای بسته بندی کردن عسل به عنوان یک ماده غذایی بسیار غنی و مقوی، چندین روش را ذکر کرد که هم اکنون به صورت یک روال کاریِ تقریباً عرف و جا افتاده در سطحی وسیع در حال انجام است.

  • بسته بندی دستی: که توسط کارگران انجام می شود، عسل را گاهی همراه با مقداری موم برش زده و درون ظرف هایی فلزی، شیشه ای و یا از جنس پلاستیک ریخته و درب آنرا محکم می کنند و گاهی نیز موم را جدا کرده و فقط خود عسل را بسته بندی می کنند. در بسیاری موارد نیز این بسته بندی عسل به صورتی یک تکه و کامل، درون یک سلفون بزرگ خواهد بود.
  • بسته بندی ماشینی: در این شیوه با استفاده از دستگاه های بسیار پیشرفته و البته گرانقیمت، تمامی عسل پس از بررسی و گرفتن اضافات، به شکلی کاملاً مدرن در بسته های مختلف با شکل و شمایل گوناگون ریخته شده و پلمپ یا پرس می گردد. این شیوه در حال حاضر، با فروش بیشتری همراه بوده و مشتری پسندتر خواهد بود.

 

دستگاه های بسته بندی عسل

برای بسته بندی عسل می توان از چند ماشین بسته بندی تمام اتوماتیک و بسیار پیشرفته استفاده کرد. این دستگاه ها با توجه به نیاز مشتری، مقدار مشخصی از عسل را فراوری و بسته بندی خواهد کرد و تنظیمات آن نیز متغیر است. می توان دو نوع دستگاه جهت بسته بندی کردن عسل با سرعت و دقت بسیار بالا ذکر کرد که در سطحی جهانی و در صنایع بسیار مدرن و پیشرفته در حال استفاده اند و در کشور ما نیز برای خرید و فروش موجود می باشند:

  • دستگاه بسته بندی عسل با فرم فیل سیل: یکی از مدرن ترین و کامل ترین دستگاه ها برای بسته بندی عسل و بسیاری دیگر از محصولات مانند مربا و… همین دستگاه فرم فیل سیل است که به شدت مدرن، سریع و دقیق است و قدرت تولید چندین هزار عددی به صورت روزانه دارد. در این دستگاه، بسته بندی ها ابتدا تولید، سپس توسط دستگاه پُر و نهایتاً درب آنها توسط درپوش و حرارت به خوبی پلمپ خواهد شد تا بر اثر جابجایی و حمل و نقل، عسل به بیرون تراوش نکند. همچنین تولیدات این دستگاه به صورت چند عددی مثلاً ۶ عددی، ۱۲ عددی و… درکنار هم خواهد بود که پس از تولید، برش خورده و از هم جدا می شوند.
  • دستگاه بسته بندی عسل ساشه مایعاتی: این دستگاه که قدرت بسته بندی محصولاتی مانند عسل، آبلیمو، روغن، سس، روغن حیوانی و… را خواهد داشت هم از نظر حجم و ابعاد و هم از نظر قدرت و سرعت در حد مطلوبی قرار دارد. دستگاه ساشه مایعاتی یا ساشه مدادی می تواند عسل یا مربا یا سس را به صورت یک نفره دقیقاً مانند همان بسته بندی هایی که در رستوران ها و… دیده می شود بسته بندی کند. دستگاه دارای نمایشگر لمسی بوده و از برق تکفاز استفاده می کند. همچنین تمامی قطعات و… دستگاه به راحتی موجود است. سرعت تولید و تیراژ دستگاه نیز بسیار بالاست و به راحتی پاسخگوی نیاز واحد تولید خواهد بود.

 

قیمت دستگاه بسته بندی عسل

در واقع با توجه به تغییرات قیمتی در تمامی زمینه ها، این دستگاه ها نیز از این امر مستثنی نبوده اما با همین شرایط هم می توان یک یا چند دستگاه با توجه به نیاز برای راه اندازی واحد تولیدی خود خریداری نمود و نیاز تولیدی خود را به خوبی مرتفع کرد.

در حال حاضر دستگاه بسته بندی عسل ساشه مایعاتی با قدرتِ تولید طیف وسیعی از محصولات مایع به صورت تکنفره را می توان با قیمتی در حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان خریداری کرد. با صرف چنین مبلغی و خریداری این دستگاه می توان به صورت روزانه چندین هزار بسته یکنفره عسل و… تولید و با ترفندهای صحیح بازاریابی، به راحتی در فروشگاهها عرضه نمود. دستگاه قدرت و توانایی تامین نیازهای بسیار بالا را دارد.

همچنین در شرایط فعلی می توان دستگاه بسته بندی عسل با فرم فیل سیل را که دستگاهی بسیار پرتیراژ و پرقدرت است و تقریباً تمامی مراحل تولید عسل همراه با ظروف متعدد را انجام می دهد با قیمتی در حدود ۲۳۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان خریداری نمود. چنین دستگاهی با این مبلغ، پس از خریداری می تواند نیاز بسیار زیاد و پرتیراژ یک کارخانه تولیدی را برای اشباع بازار خود، به خوبی رفع نماید. در واقع هر چه قدرت فروش آن کارخانه بیشتر باشد این دستگاه نیز قدرت تولید بیشتری خواهد داشت! قدرت و سرعت تولید این دستگاه، بینظیر است.

با توجه به معرفی چند شیوه بسته بندی با دست و ماشین، اما امروزه همچنان عده ای تمایل دارند عسل را فقط به صورت باز و بدون بسته بندی از برخی فروشگاه ها خریداری نمایند زیرا معتقدند فقط به این شکل است که می توان به مرغوبیت و اصالت آن عسل پی برد. اما موضوع مهم در این زمینه این است که در چنین شرایطی، باز هم افرادی هستند که همان عسل باز را با مواد متنوع مخلوط و به اسم عسل مرغوب عرضه می کنند! در واقع نمی توان به صورت کلی چنین تصوری داشت که عسل باز و بدون بسته بندی، مرغوبتر است.

مزایای خرید عسل بسته بندی شده در کنار مطمئن بودن از نظر موارد بهداشتی، راحتی در مصرف به سبب استفاده از انواع قوطی و بسته بندی اصولی ست. چنین محصولی هم می تواند رضایت مشتری از نظر طعم و مزه را به همراه داشته باشد و هم او را از نظر روانی به سبب خرید محصولی با ظاهری زیبا و جذاب به خوبی راضی نماید.

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی