دستگاه بسته بندی شکلات

توضیحات

توضیحات

دستگاه بسته بندی شکلات

اقلام شیرین یکی از پرمصرف ترین خوراکی های جهان هستند که فروش بسیار بالایی دارند. این مواد خوراکی به سبب ارزش غذایی و انرژی فراوان در خود، به شدت مورد استفاده کودکان و بزرگسالان و همچنین بسیاری از ورزشکاران مانند کوهنوردان، طبیعت گردها و… می باشد. برای حفظ و نگهداری از این ماده غذایی خوشمزه بهتر است بسته بندی شکلات در بهترین شکل و شرایط انجام شود.

بسته بندی شکلات می تواند از این ماده بسیار مغذی برای مدت ها محافظت کرده و آن را از تخریب و فساد دور نماید. می توان برای ایجاد این بسته بندی اصولی، از دستگاه های بسیار متنوعی استفاده کرد که هم اکنون در سراسر جهان به شدت و با سرعت بسیار زیاد در حال تولید انواع شکلات، در بسته بندی های مختلف و جذاب هستند.

در گذشته می شد مواردی را به وفور مشاهده کرد که این بسته بندی در منازل توسط مردم انجام می شد یعنی کارخانجات و تولیدی های متعدد پس از تولید انواع شکلات، آنها را به صورت عمده به مردم می سپردند تا بسته بندی شکلاتها در منزل انجام شود، در واقع شکلات پیچ کردن توسط دست و در منازل انجام می شد اما امروزه اینکار با قدرت و سرعت بسیار باورنکردنی در تیراژی سرسام آور انجام می شود آن هم به کمک بهترین دستگاه های بسته بندی شکلات .

 

محصولات مشابه:

دستگاه بسته بندی

 دستگاه شیرینگ

بسته بندی حبوبات

 

دستگاه بسته بندی شکلات و انواع شکلات

با توجه به اینکه مدل ها و انواع بسیار مختلفی از شکلات در جهات تولید می شود در نتیجه دستگاه های مورد نیاز برای تولید آنها نیز به شدت متنوع و گوناگون است. بهتر است ابتدا بدانیم چند نوع شکلات وجود دارد تا بعد برسیم به بسته بندی شکلات در انواع مختلف.

 • شکلات کرم
 • شکلات حجمی (جامد)
 • شکلات مغزدار (ترکیبی)

برای بسته بندی شکلات در هر کدام از انواع آنها، می بایستی از دستگاه مخصوص آن شکلات استفاده کرد.

 

مزایای بسته بندی شکلات

شکلات ها به سبب شیرین بودن و به شدت چسبناک بودن، در بیشتر موارد می توانند بهترین میزبان میکروب ها و انواع گرد و خاک باشند. در نتیجه ایجاد یک بسته بندی مناسب بر روی شکلات می تواند از آن به خوبی محافظت نماید. اگر بخواهیم مزایای بسته بندی مناسب و استاندارد شکلات را ذکر کنیم می توان به این موارد مهم اشاره کرد:

 • دوری از گرد و غبار
 • حفظ رنگ و طعم شکلات
 • محافظت در برابر انواع حشرات مانند مورچه و دیگر حشرات شیرینی دوست.
 • مراقبت از تماس انواع میکروب و عوامل بیماری زای معلق در هوا.
 • مراقبت از تماس مستقیم دست و دوری از انواع آلودگی ها
 • جذاب تر شدن شکلات ها برای انتخاب و خرید توسط مشتری

موارد ذکر شده در بالا از مهمترین و اساسی ترین اهداف بسته بندی شکلات می باشد.

 

انواع دستگاه بسته بندی شکلات

برای اینکه بتوانیم شکلات های تولید شده با هر شکل و فرمی را به راحتی به بازار عرضه نماییم ابتدا می بایستی آنها را بسته بندی کرده و با ظاهری زیبا و مناسب ارائه نماییم. برای چنین هدفی، دستگاه های مختلفی طراحی و ساخته شده اند که مهمترین آنها در حال حاضر این دستگاه ها می باشند:

 

 • دستگاه بسته بندی شکلات پیلوپک: این دستگاه یکی از پرکاربردترین دستگاه ها در زمینه بسته بندی شکلات و دیگر محصولات مانند گز، کلوچه، مسقطی و… به صورت پیلوپک (دوطرف دوخت) می باشد. حتماً شکلات های باکیفیتی که در بسته بندی های زیبا دو طرف آنها پرس (دوخت) شده اند دیده اید، اینها همان شکلات هایی هستند که توسط دستگاه پیلوپک تولید شده اند.

 

 • دستگاه بسته بندی شکلات وکیوم: یکی از دلایلی که بسیاری از تولیدکنندگان انواع شکلات تمایل به استفاده از دستگاه وکیوم برای بسته بندی انواع شکلات دارند، کیفیت نهایی شکلات ها و عدم فساد و تخریب آنها در مدت زمانی طولانی ست. دستگاه وکیوم در حین بسته بندی، هوای داخل بسته را خارج کرده و به این شکل، شکلات را از عوامل مخرب و فاسد کننده دور می کند.

 

 • دستگاه بسته بندی شکلات دوسر پیچ: مطمئناً شکلات هایی که دوسرپیچ هستند را زیاد استفاده کرده اید. این شکلات ها اکنون توسط دستگاه هایی بسیار مدرن و به شدت پرسرعت تولید می شوند دستگاه هایی که سرعت تولید برخی از آنها بیش از ۱۰۰ ها عدد در دقیقه است. این دستگاه ها به راحتی قادر به تولید چند ده هزار عدد شکلات دوسرپیچ در روز هستند.

 

 • دستگاه بسته بندی شکلات شیرینگ پک: دستگاه های شیرینگ یکی از جذاب ترین دستگاه ها در بسته بندی انواع شکلات هستند. شیوه کار این دستگاه ها به این شکل است که می توان تعداد مشخصی شکلات یا بسته بندی شکلات را در کنار یکدیگر، توسط این دستگاه با روکشی از نایلون یا سلفون در مقاومت های گوناگون، به زیبایی و استحکام بسیار مناسب بسته بندی کرد.

 

 • دستگاه بسته بندی شکلات ریلی: دستگاه های ریلی یکی از مفیدترین دستگاه های بسته بندی در تمامی صنایع از جمله صنعت تولید شکلات هستند. توسط این دستگاه های جمع و جور می توان صدها بلکه هزاران بسته شکلات را در مدت زمان کمی، در بسته بندی هایی از جنس سلفون و نایلون، بسته بندی و درب آنها را توسط حرارت و فشار، زیر ریل ها و چرخ های در حرکت دستگاه، پرس و به یکدیگر دوخت.

این دستگاه های متعدد و متنوع بسته بندی شکلات می توانند نیاز هر یک از تولیدکنندگان را به خوبی بر طرف نمایند. این دستگاه ها البته ارزش مادی و قیمت خود را نیز خواهند داشت که به شدت در میزان فروش آنها موثر است.

قیمت دستگاه بسته بندی شکلات

می توان دستگاه های تولید و بسته بندی کننده شکلات را در قیمت های متنوعی خریداری کرد که هر کدام قدرت و توانایی تولید منحصر به خود را خواهند داشت. قیمت این دستگاه ها با توجه به سرعت و دقت و همچنین تکنولوژی به کار رفته در آنها به این شکل می باشد:

 • قیمت دستگاه بستـه بندی شکلات ریلی: بین ۳ تا ۷ میلیون تومان
 • قیمت دستگاه بستـه بندی شکلات شیرینگ پک: با توجه به انواع مختلف بین ۵ تا حدوداً ۱۰۰ میلیون تومان
 • قیمت دستگاه بستـه بندی شکلات پیلوپک: بین ۲۰ تا ۳۵ میلیون تومان
 • قیمت دستگاه بستـه بندی شکلات وکیوم: بین ۱۵ تا ۵۰ میلیون تومان
 • قیمت دستگاه بستـه بندی شکلات دوسرپیچ: بیش از ۳۰ میلیون تومان

چنین دستگاه هایی را می توان برای تولید هر میزان شکلات بسته بندی شده به کار گرفت. شکلات ها نیز از نظر زیبایی و ظرافت ظاهری به شدت محصولات مشتری پسندی خواهند شد. استفاده از دستگاه بسته بندی شکلات یکی از مهم ترین و لازم ترین مراحل تولید شکلات است که می بایستی برای مراقبت از تمامی محصول، حتماً در بهترین و استانداردترین شرایط با برترین مواد و دستگاه ها ایجاد گردد.

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی