دستگاه بسته بندی خرما

توضیحات

توضیحات

دستگاه بسته بندی خرما

خرما به عنوان یکی از با ارزش ترین و پرمحصول ترین محصولات کشور چنانچه به شکل صحیحی فراوری و بسته بندی گردد خواهد توانست تمامی نیازهای داخلی و مقدار بسیار مشخصی از نیازهای خارجی را به راحتی پاسخگو باشد. برای رسیدن به چنین هدفی می بایستی هم بر روی کیفیت تولید و هم کیفیت و نوع بسته بندی خرما به شدت کار کرد. به این شکل می توان نسبت به موفقیت های بزرگ امیدوار بود.
برای بسته بندی خرما این محصول بسیار با ارزش، هم می توان از شیوه های سنتی یعنی پاک کردن خرماها توسط چندین کارگر، قرار دادن در قالب مستطیلی پرس و نهایتاً قرار دادن در جعبه های مقوایی معمولی استفاده کرد، دقیقاً منظور همین بسته بندی هایی ست که در بیشتر فروشگاه های ما موجود است. اما می توان این کار را به شیوه ای مدرن تر و با دستگاه های پیشرفته ای که سال هاست به بازار عرضه شده اند نیز انجام داد تا هم کیفیت بهتری داشته باشند و هم ماندگاری خرما بسیار بیشتر شود.

انواع دستگاه بسته بندی خرما

می توان خرماهای تولید شده را به چند شکل بسته بندی کرد:
بسته بندی خرما با دست: در این شیوه که از دهه ها قبل مرسوم بوده و هنوز هم در مناطق جنوبی کشور انجام می شود، پس از برداشت خرما و جدا کردن و تمیز کردن خرماهای رسیده و مرغوب، بهترین محصول را وزن کشی کرده و درون نایلون می ریزند سپس نایلون حاوی خرما را درون یک قالب مستطیلی شکل که به اندازه جعبه خرماست قرار داده و با یک تخته همراه با فشار دست، خرماها را بر روی هم فشرده می کنند. سپس از قالب خارج و داخل جعبه قرار می دهند.
بسته بندی خرما توسط ماشین: می توان برای بسته بندی خرماهای مرغوب و درجه یک از دستگاه های متنوعی استفاده کرد که با توجه به تکنولوژی بسیار جدید به کار رفته در آنها، می توانند محصولی بسیار باکیفیت تر، تمیزتر، مرغوب تر و ماندگارتر به بازار عرضه نمایند.

دستگاه های بسته بندی خرما

در حال حاضر چند مدل دستگاه کارآمد در بسته بندی خرما استفاده می شوند که سعی می کنیم مهم ترین آنها را نام ببریم:
– دستگاه وکیوم بسته بندی خرما: شاید این مدل دستگاه یکی از بهترین و مطمئن ترین دستگاه های حال حاضر می باشد. شیوه کار این دستگاه سبب افزایش ماندگاری و دوری از تخریب خرما می شود. در دستگاه وکیوم، در حین بسته بندی و قرار گرفتن خرماها درون بسته، تمامی هوای داخل بسته کشیده شده و هیچ اکسیژنی درون آن باقی نخواهد ماند. به این شکل، ماندگاری خرما بیشتر، کیفیت آن محفوظ و سرعت تخریب یا فساد آن به شدت کاهش خواهد یافت. همچنین برخی از این دستگاه های وکیوم با تزریق گاز نیتروژن یا ازت به درون بسته، از فساد آن جلوگیری و ماندگاری خرماها را چندین برابر می کنند که این موضوع به شدت به نفع تولیدکننده خواهد بود.
– دستگاه بسته بندی سلفون از رو خرما: همیشه هم قرار نیست خرماها در حجمی انبوه کنار هم قرار گرفته سپس همگی درون یک بسته بندی قرار داده شوند. گاهی می توان هر عدد خرما را به صورتی بسته بندی کرده و پوشش دهی کرد سپس تعداد مشخصی از آنها را درون بسته ای قرار داده و ارائه نمود. دستگاه سلفون از رو بسته بندی خرما یکی از دستگاه هایی ست که این کار را به خوبی و با سرعت و دقت فراوانی انجام می دهد.
– دستگاه بسته بندی خرما سلفون کش: یکی دیگر از مدل های بسته بندی خرما به این شکل است که ابتدا خرما وزن کشی و درون ظروف یکبار مصرف یا پلاستیکی مقاوم ریخته می شود. سپس ظروف حاوی خرما توسط دستگاه، سلفون کشی شده و لایه ای مقاوم و محافظ روی آنها قرار می گیرد. به این شکل هم خرماها محفوظ می مانند و هم بسته بندی یکدست و ایده آلی شکل می گیرد.
این چند دستگاه، از مهمترین و متداول ترین دستگاه های بستـه بندی خرما هستند که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند.

ظروف مورد استفاده در بسته بندی خرما

همانگونه که نوع بسته بندی و دستگاه بسته بندی، هم در ماندگاری و هم فروش خرماها موثر است، شکل و فرم و همچنین جنس ظروف بسته بندی نیز به شدت در این مورد تاثیرگذار خواهد بود. نمی توان دستگاه بسته بندی مدرنی داشت اما از ظروف بی کیفیت استفاده کرد. این موارد می بایستی در تطبیق کامل و اصولی با هم باشند تا موفقیت در فروش حاصل گردد.
می توان بهترین ظروف برای بسته بندی انواع خرما را اینگونه نام برد:
• ظروف و قوطی های فلزی مقاوم
• ظروف PET
• انواع نایلون و سلفون در ضخامت و مقاومت های متنوع
• انواع کارتون
• ظروف یکبار مصرف
• …
در حال حاضر بهترین و متدوال ترین ظروف برای یک بسته بندی ایده آل و مناسب خرما، همین هایی ست که ذکر شد.

تاثیر بسته بندی خرما در ماندگاری محصول

نگهداری و مراقبت از هر چیزی، عمر آن را افزایش خواهد داد، چه جاندار باشد چه بی جان! در مورد مواد خوراکی نیز، این موضوع به شدت مهم بوده زیرا به صورت مستقیم با سلامتی افراد در ارتباط است. یک بسته بندی مناسب می تواند تقریباً تمامی موارد مراقبتی و بهداشتی را در بر داشته باشد.
در مورد خرما و بسته بندی آن، چنانچه بسته بندی به شکلی صحیح و درست انجام گردد می تواند مزایای زیر را به خوبی در بر داشته باشد:
– دوری از انواع حشرات مخرب و آسیب زننده
– حفاظت از نفوذ رطوبت به درون بسته که می تواند نابودکننده خرما باشد.
– حفاظت از تغییرات مکرر دمایی که می تواند مشکلاتی مانند شکرک زدن و… را ایجاد نماید.
– دوری از انواع میکروب و آلودگی های پراکنده در هوا
– افزایش طول عمر خرما
– حفظ طعم و رنگ واقعی خرما
– …
بسته بندی صحیح و درست می تواند هم فروش و میزان سود را به مقدار بسیار زیادی افزایش دهد و هم می تواند رضایت و جلب نظر مساعد مشتری ها را برای طولانی مدت در پی داشته باشد.
برای رسیدن به چنین هدفی باید به دقت از دستگاه های مدرن و مناسب و همچنین اصول صحیح بهداشتی در بسته بندی خرما استفاده کرد تا محصولی درجه یک به مشتری ارائه شود.

 

ماشین سازی

نویسنده: طیب عالی