دسته‌بندی نشده

دستگاه سلفون کش خرید ۶۳ مدل خانگی دستی و اتومات قیمت ارزان

دستگاه سلفون کش چیست؟

به دستگاهی که برخی از وسایل و یا مواد غذایی ، به وسیله ی آن بسته بندی با سلفون  می شود دستگاه سلفون کش گفته می شود‌. در صنعت دسته بندی این دستگاه ها از نظر کارایی و عملکرد، نوع محصولی که بسته بندی می کنند، جنس ، قیمت و کیفیت متفاوت هستند. عده ای این وسیله را با نام های استرچ کش و یا سلفون پیش می شناسند. در این مقاله قصد داریم در مورد دستگاه سلفون کش بیشتر توضیح داده و انواع آن ها را به شما معرفی کنیم.

به طور کلی دستگاه های سلفون کش در دو نوع در بازار موجود می باشند.

دستگاه سلفون کش  دستی (استرچ کش دستی )

دستگاه سلفون کش اتوماتیک (استرچ کش اتوماتیک)

دستگاه سلفون کش خانگی

دستگاه سلفون کش خانگی همان دستگاه سلفون کش دستی می باشد که معمولا در خانه ها برای بسته بندی انواع مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر کسب و کار های خانگی رونق بسیار زیادی پیدا کرده اند. از این رو اکثر کسانی که دارای کسب کار خانگی هستند، از این وسیله برای بسته بندی و سالم نگه داشتن محصولات خود، استفاده می کنند. مواد خوراکی مثل دسر ها ، کیک ها، میوه ها، سالاد ها و انواع سبزی خورد شده که خیلی زود فاسد می شوند و باید قبل از مصرف آن ها را تازه نگه داری کرد ، با استفاده از دستگاه سلفون پیچ به راحتی بسته می شوند و کاملا سالم باقی خواهند ماند.این وسیله جز ۵ دستگاه  ارزان بسته بندی محسوب می شود.

نحوه ی کار با دستگاه سلفون کش دستی

نحوه ی کار با این دستگاه به این صورت می باشد که بعد از قرار گرفتن رول سلفون روی دو غلتک موجود در دستگاه که برای گردش راحت رول جهت بسته بندی مواد، تعبیه شده است. رول سلفون با عبور از آن ها از مسیری که مشخص شده است، بر روی المنت برش قرار می گیرد. این المنت حرارتی بر روی دستگاه قرار گرفته تا عمل برش رول سلفون به سهولت انجام شود.

 ابتدا باید محصول مورد نظر را روی یک سینی تفلون قرار داده تا دستگاه سلفون کش  دور تا دور محصول را سلفون بکشد و مابقی اضافی آن را برای افزایش چسبندگی محصول ، در زیر محصول قرار می دهد‌. برای این که بتوانید میزان دمای المنت را تنظیم کنید یک دیمر روی دستگاه تعبیه شده است. دستگاه سلفون کشی در دو سایز ۴۵ سانتی متری برای ماکزیمم عرض رول ۴۰ سانتی و ۵۵ سانتی متری برای ماکزیمم عرض رول ۵۰ سانتی متری مورد استفاده قرار گرفته و تولید می شود.

این دستگاه می تواند در هر یک ساعت صد عدد بسته بندی را انجام دهد.از این وسیله در صنایع غذایی برای بسته بندی انواع مواد پروتئینی مثل گوشت، مرغ و ماهی، انواع قارچ ها  و یا سبزیجات و صیفی جات  و سایر مواد  غذایی استفاده می شود.

 نحوه ی کار با دستگاه سلفون کش اتوماتیک

این دستگاه پس از قرار گرفتن محصول در ظرف به صورت اتوماتیک ، همه ی کار های سلفون کشی، برش سلفون و چسباندن آن به زیر محصول را انجام می دهد‌.دستگاه سلفون کش  اتوماتیک می تواند در هر یک ساعت حدود هزارو و دویست محصول به صورت خودکار و اتوماتیک بسته بندی کند. از این دستگاه برای صنایع خیلی بزرگ پروتئینی و واحد های بزرگ تولید قارچ استفاده می شود.

انواع دستگاه سلفون کش دستی

دستگاه های سلفون کش دستی دارای انواع و مدل های مختلفی هستند، اما به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند:

دستگاه سلفون کش فولادی

دستگاه سلفون کش استیل بگیر

دستگاه سلفون کش استیل نگیر

تفاوت های دستگاه سلفون کش فولادی با سلفون کش استیل بگیر و سلفون کش استیل نگیر

تفاوت های دستگاه ها سلفون کش یا استرچ کش استیل بگیر و استیل نگیر و فولادی در جنس ورقه به کار رفته در آن ها می باشد.

جنس ورقه ای که در دستگاه سلفون کشی فولادی به کار رفته از جنس فولاد با رنگ الکترواستاتیک  می باشد.

جنس ورقه ی به کار رفته گرفته شده در سلفون کش استیل بگیر از جنس ورقه  استیل ۳۱۶ است .

جنس ورقه ی که در سلفون کشی استیل نگیر استفاده شده است از جنس ورقه استیل ۳۰۴ می باشد.

دستگاه برش کاغذ و مقوا خرید ۵۹ مدل رومیزی دستی و صنعتی