دسته‌بندی نشده

خرید ۹۴ مدل دستگاه جوجه کشی خانگی و صنعتی ارزان و کم مصرف

دستگاه جوجه کشی

در ابتدا بهتر است این سوال را پاسخ دهیم که دستگاه جوجه کشی چیست؟ می توان گفت دستگاه جوجه کشی دستگاهی است که تمامی استاندارد های لازم را برای جوجه پرندگان به وجود می آورد و سعی شده مشابه مادر آن ها باشد یعنی دما و شرایط را کاملاً به صورت طبیعی برای آنها به وجود آورده باشند.

تاریخچه ی دستگاه جوجه کشی

ارسطو در سال ۴۰۰ قبل از میلاد این نکته را بازگو کرد که برای تبدیل تخم به جوجه باید آن را در شرایط گرم همچون بدن مادر نگهداری کرد که مرغ آن در زیر پرهای خود نگهداری می‌ کرد و گرمای لازم را داشته باشد در اواسط جنگ جهانی دوم بود که در بریتانیا اولین دستگاه جوجه کشی اختراع شد که تمامی جزئیات مانند یک جعبه چوبی پرده و آب گرم را داشت روش کار این دستگاه به این صورت بود که مقداری آب درون جانبه ریخته می شد و بعد از آن یک پارچه روی آب گرم قرار می ‌دادند و تخم مرغ ها را روی پارچه می گذاشتند در جعبه بسته میشد و به همین راحتی دستگاه جوجه کشی کار می کرد در دستگاه های مدرن تا مقداری به همین مدل قدیمی شباهت دارد مثلاً در چین یا مصر از سوزاندن کود، الکل یا سایر مواد اشتعال زا استفاده می شود تا برای دستگاه جوجه کشی گرمای لازم فراهم شود.

دمای کافی و یکنواخت، چرخیدن خودکار تخم ها،  ایجاد تهویه و هوای مناسب در داخل دستگاه، رطوبت مناسب و یکنواخت شرایطی است که باید حتماً در یک دستگاه جوجه کشی رعایت شود.

دمای یکنواخت چگونه است؟

روشهای مختلف وجود دارد که بتوان داخل دستگاه جوجه کشی را گرم کرد ساده ترین روش می‌ تواند استفاده از لامپ باشد اما در دستگاه های مدرن امروزی برای فراهم کردن هوای گرم مورد نیاز از المنت حرارتی استفاده می شود که در ادامه وضعیت ها و عیب های این روش ها را بررسی می کنیم.

لامپ حبابی که مزیت و معایبی دارد

از نظر اقتصادی این روش بسیار خوب است و تا حدودی رواج دارد ولی قطع و وصل شدن آن بر اثر رطوبتی که در داخل دستگاه جوجه کشی به وجود می آید یکی از دلایلی است که می تواند عیب بزرگی باشد پس بهتر است المنت را به جای لامپ در داخل دستگاه تعبیه کنند.

المنت حرارتی چه معایبی و مزایای داشت

این روش در مقایسه با استفاده از لامپ بسیار بهتر عمل می کرد چرا که داخل محفظه کمک ترموستات ها کنترل می‌ شد پس از احتمال آتش سوزی و یا خاموش شدن المنت بسیار پایین بود یکی از آب های این دستگاه یعنی المنت حرارتی می تواند قیمت بالای آن باشد.

کمترین تغییر دمای در داخل دستگاه جوجه کشی باعث می شد پروسه ی عمل آوری تخم به جوجه دچار مشکل شود کنترل کردن گرمای داخلی دستگاه جوجه کشی بسیار آسان بود و در عین حال مهم حرارت داخلی دستگاه جوجه کشی باید حدود ۳۰ تا ۴۰ درجه سانتی گراد باشد تا در حالت عادی داخل دستگاه حدود ۳۸_۳۵ درجه سانتی‌ گراد بود هرچه میزان دما پایین تر باشد روند تبدیل تخم به جوجه هم بیشتر طول می کشد در مواردی ممکن بود تخمها خراب شود و دیگر جوجه به وجود نمی‌ آید چون گرما و سرمای بیش از حد باعث تلف شدن جوجه ها می شد.

خرید ۵۲ مدل دستگاه بخور سرد و رطوبت ساز جدید با گارانتی

رسیدن رطوبت کافی و مناسب

پوسته ی خارجی تخم مرغ و دارای منافذ بسیار ریز ای است که وظیفه ی اکسیژن رسانی را به نطفه برعهده دارد رطوبت داخل تخم مرغ بستگی به گرمایی دارد که از دستگاه و آن می رسد مقدار تبخیر آب در داخل تخم مرغ کاملاً به دستگاه جوجه کش مربوط است و همین باعث می شد که رطوبت داخل دستگاه اگر پایین بیاید تبخیر آب هم در داخل تخم‌ مرغ افزایش یافته و در نتیجه کیسه ای که نطفه در آن وجود داشت بزرگ تر می شد و در نهایت نوک جوجه به دیواره ‌مرغ می‌ رسید و جوجه از تخم خارج می شوند این موضوع در حالت برعکس هم ممکن بود اتفاق بیفتد یعنی اگر تبخیر لازم انجام نمی شد نطفه در همان اندازه باقی می ماند و در نهایت جوجه ای هم در کار نبود پس می توان گفت رطوبت کافی و پخش شدن یکنواخت آن در داخل دستگاه ارتباط مستقیمی با زندگی جوجه ها داشت.

چرخش تخم مرغ ها داخل دستگاه

اگر جوجه در شرایط عادی یعنی زیر پر های مادر باشد هر نیم ساعت یک بار توسط مادر جابجا می شود تا به طور کامل و یکنواخت گرما به سطح تخم مرغ برسد دستگاه جوجه کشی را هم بر اساس همین طراحی و ساخته اند دستگاه های مدرن چرخش توسط دستگاه انجام می‌گیرد اما در دستگاه های جوجه کشی ساده باید تخم مرغ ها را به وسیله دست جابجا کنیم در دستگاه ساده چون باید مدام به کمک دست تخم مرغ را جابجا می شد و در دستگاه باز و بسته می شد رطوبت و گرمای داخل دستگاه به بیرون می رفت و همین راندمان و کارایی دستگاه را به شدت پایین می آورد.