دسته‌بندی نشده

دستگاه تقطیر خرید ۴۶ مدل خانگی برقی شیشه ای و حرفه ای

کاربرد دستگاه تقطیر

از زمان های خیلی قدیم تا به امروز مردم ، همیشه از گیاهان دارویی به خاطر خاصیت عالی آن ها استفاده می کردند. برای استفاده از گیاهان دارویی و بهره مندی از خواص آن ها بهتر است از عرق آن ها استفاده کرد. راه و روش های زیادی برای عرق گیری وجود دارد. که آسان ترین و بهترین راه برای این کار، استفاده از دستگاه تقطیر است. برای انجام عمل عرق گیری شما باید مقداری از گیاه مورد نظر خود را درون این دستگاه ریخته و مقدار کمی آب به آن‌ اضافه نمایید‌‌. سپس شعله را روشن کنید و منتظر بیرون آمدن عرق یا عصاره ی گیاه از خروجی دستگاه بمانید. برای این که یک عصاره ی خالص از گیاه داشته باشید بهتر از بعد از خروج عرق گیاه از دستگاه ، دوباره آن را به درون آن ریخته و دوباره عمل تقطیر را انجام بدهید.

شاید این سوال در ذهن شما بی آید که تقطیر دقیقا به چه معناست؟ تقطیر به معنای تبدیل بخار به آب می باشد. به بیان دیگر یعنی این که شما ابتدا یک ماده ی خاص را به بخار تبدیل کنید سپس این بخار را دوباره به مایع تبدیل گردانید.دستگاه تقطیر می تواند کار شما را بسیار راحت کند و شما کمک کند تا عمل تقطیر را به بهترین شکل و با سهولت انجام دهید. در حال حاضر دستگاه تقطیر کاربرد های بسیار زیاد و متفاوتی دارد. از این دستگاه می توان برای  درست کردن انواع عرقیات گیاهی مثل ،  عرق گلاب ،  عرق نعنا،  عرق کاسنی و ….استفاده  نمود. خوشبختانه  قیمت دستگاه تقطیر اصلا گران نیست و همه مردم می توانند آن را خریده و در خانه داشته باشند. همانطور که می دانید عرقیجاتی که از بیرون خریداری می کنید، ممکن است قابل اعتماد نباشند بنابراین بهتر است حتما یک دستگاه تقطیر  در خانه وجود داشته باشد، تا شما بتوانید عصاره ی هر گیاهی را که دوست دارید در خانه درست کنید.

اگر شما هم جز افرادی می باشید که به سلامت خود اهمیت ویژه ای می دهید و به درمان گیاهی و خواص گیاهان دارویی اعتقاد دارید، حتما به شما توصیه می شود که یک دستگاه تقطیر خریداری کنید. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع دستگاه تقطیر و ویژگی های هر کدام از آن ها آشنا کنیم، تا شما بتوانید طبق نیاز خود این وسیله را خریداری نمایید.

دستگاه جوان سازی پوست خرید ۱۹ مدل خانگی التراسونیک درجه یک

دستگاه تقطیر چیست و چه کاربردی دارد؟

به فرآیندی که در آن ماده را آنقدر روی حرارت قرار بدهند تا به بخار یا گاز تبدیل شود و در ادامه با استفاده از این دستگاه بخار حاصل را دوباره به مایع تبدیل کنند ، تقطیر می گویند. به دلیل اختلاف نقطه ی جوش معمولا مایعی که خالص تر است زودتر به بخار شده و به عرق یا عصاره مورد نظر تبدیل می شود. از این وسیله برای گرفتن عصاره انواع گیاهان دارویی ،عرق گیاهان و عطر سازی استفاده می شود. در ادامه انواع دستگاه تقطیر  را به شما معرفی خواهیم کرد.

انواع مدل های دستگاه تقطیر

دستگاه تقطیر خانگی

این مدل یکی از بهترین و پرفروش ترین دستگاه تقطیر است که برای تهیه ی عصاره گیاهان ، عرق گیاهان دارویی و ساخت عطر مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه گنجایش ۱۰ لیتر مایع را دارد و برای استفاده خانگی بهترین انتخاب می باشد. شما با داشتن این دستگاه، دیگر نیازی به خرید عرقیجات گیاهی از بیرون را نخواهید داشت.

دستگاه تقطیر صنعتی

اگر قصد دارید عرقیجات را در حجم های بسیار زیاد تهیه کنید. یک دستگاه خانگی نمی تواند جواب گوی نیاز شما باشد زیرا گنجایش دستگاه های تقطیر خانگی حداکثر ۱۰ لیتر می باشد. شما برای راه اندازی کسب کار نیاز به یک دستگاه تقطیر صنعتی دارید. در حال حاضر تهیه ی عرقیجات گیاهی یکی از پر درامدترین شغل ها می باشد.

دستگاه تقطیر آزمایشگاهی

همانطور که می دانید آب مقطر یکی از ماده های پر کاربرد در آزمایشگاه ها می باشد. خرید و تهیه ی آب مقطر به صورت مداوم کار جالبی نبوده و اصلا به صرفه نیست. به همین دلیل پیشنهاد می شود که یک دستگاه تقطیر آزمایشگاهی خریداری کنید‌ و آب مقطری را که نیاز دارید خوده شما در آزمایشگاه  تولید کنید. با این کار شما می توانید نتیجه ی بهتری از آزمایشی را که انجام می دهید به دست آورید.

مشاهده سریع محصولات