دسته‌بندی نشده

دستگاه برش کاغذ و مقوا خرید ۵۹ مدل رومیزی دستی و صنعتی

راهنمای خرید دستگاه برش کاغذ

اگر صحافی دارید یا این که لازم دارید که روزانه کاغذ های متعددی را در انواع و اندازه های مختلف را به صورت صاف، دقیق و سیقلی برش بدهید، بهترین گزینه برای شما یک دستگاه برش کاغذ می باشد،این دستگاه به شما کمک می کند که هرنوع کاغذی را در اندازه ای را به صورت دقیق و به راحتی برش دهید.

دستگاه برش دهنده کاغذ که آن را کاتر کاغذ یا گیوتین کاغذ نیز می نامند،در حال حاضر در انواع و اقسام مدل های مختلف با ظرفیت های متفاوت طراحی و تولید شده و بازار عرضه می شود.و همین امر سبب شده که خریداران هنگام خرید این دستگاه دچار سر درگمی  شوند. ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با نکاتی در رابطه با خرید دستگاه برش کاغذ آشنا کنیم تا شما بتوانید با دید باز تر، اگاهی بیشتری و طبق نیاز  خود نسبت به خرید این وسیله اقدام کنید.

نکات مهم  برای خرید دستگاه برش کاغذ

ابعاد، اندازه و وزن دستگاه برش کاغذ

اولین نکته ای که برای خرید دستگاه برش کاغذ باید به آن توجه کنید وزن و اندازه ی این وسیله می باشد. به همین منظور ابتدا شما باید محیطی را که قرار است در آن از این دستگاه استفاده کنید در نظر بگیرید سپس با توجه به آن محیط، دستگاهی را خریداری کنید  که متناسب با اندازه آن جا باشد.از طرف دیگر نیز وزن دستگاه نیز موردی بسیار مهم است. سبک بودن دستگاه برش کاغذ سبب می شود احتمال خطار رفتن تیغه دستگاه هنگام برش کاغذ افزایش پیدا کند و اما از طرفی دیگر نیز سنگین بودن دستگاه جا به جایی آن را مشکل می کند و نمی توان دستگاه را به راحتی به هرجایی جا به جا کرد. البته وزن دستگاه با جنس بدنه رابطه کاملا مستقیم دارد که معمولا جنس بدنه ی  دستگاه برش کاغذ از جنس فلز می باشد.

تناسب اندازه کاغذ با دستگاه برش

نکته ی بعدی برای خرید یک دستگاه برش کاغذ تناسب اندازه کاغذی که کاربر استفاده  می کند با دستگاه است. می توانیم بگوییم که از این بابت اصلا نگران نباشید زیرا در حال حاضر دستگاه های برش دهنده ی کاغذ متعدد بسیاری برای برش انواع کاغذ ها طراحی و تولید شده و به بازار عرضه می شود.با این حال به این مورد توجه داشته باشید که دستگاه مورد نظر شما حتما باید بتواند سایز کاغذ مورد نظر شما را پشتیبانی کند‌.

دستگاه میکرودرم خانگی خرید ۷۶ مدل درجه یک قیمت ارزان

ظرفیت بُرش

سومین نکته در رابطه با دستگاه های برش کاغذ ، میزان ظرفیت محصول می باشد. برای این کار شما باید متناسب با حجم کاری که دارید برش زن کاغذ خود را انتخاب و تهیه کنید. به عنوان مثال اگر به این دستگاه برای انجام کار های دفتری و کم حجم نیاز دارید ، یک دستگاه برش کاغذ با ظرفیت برش ۴۰  برگه کاغذ در روز می تواند برای شما مناسب و کافی باشد. اما اگر این دستگاه را برای کارهایی با حجم بالا مثل صحافی های بزرگ که مشتری های زیادی دارند می خواهید باید این وسیله را با ظرفیت ۳۰۰ برگه در روز را تهیه کنید. لازم به ذکر است که همیشه ظرفیت این دستگاه ها بر حسب تعداد برگه عنوان نمی شود و گاهی  مثلا با واحد گرم بیان خواهد شد. به عنوان مثال ۴۰ گرم، باید در نظر بگیرید که چه تعدادی کاغذ a4  و یا تعداد کاغذ هایی که قصد دارید آن ها را برش بزنید مجموع وزن آن ها به چهل گرم خواهد رسید.

مشخصات تیغه

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که باید برای خرید دستگاه برش کاغذ به آن توجه ویژه ای داشت  تیغه دستگاه می باشد. تا حد امکان سعی کنید دستگاهی را انتخاب کنید که دارای تیغه ی فولادی بر روی خود باشد تیغه های فولادی علاوه بر این که عمر بیشتری دارند خیلی هم دیر کند می شوند و هم چنین از مقاومت بالایی در برابر رطوبت برخوردار هستند، به تمامی موارد ذکر شده این مورد را نیز اضافه کنید که دستگاه باید قابلیت تعویض آسان تیغه را نیز داشته باشد.

گیره نگه دارنده

اکثر دستگاه های برش کاغذ که جدیداً تولید شده اند مجهز به این گیره ها می باشند، گیره های نگه دارنده کمک می کنند که کاغذ به صورت دقیق روی صفحه ساده و یا درجه بندی شده قرار گرفته و تکان نخورد تا شما بتوانید به طور دقیق کاغذ مورد نظر خود را برش دهید.

مشاهده سریع محصولات